دورریز سالانه 3500 كلیه اهدایی در آمریكا

دورریز سالانه 3500 كلیه اهدایی در آمریكا

بیو بگ: آمارها نشان داده است هر سال در آمریكا حداقل 3500 كلیه اهدایی دورریخته می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، هم اكنون حدود ۹۳ هزار نفر در آمریكا در فهرست انتظار دریافت كلیه اهدایی هستند و این درحالیست كه هر ساله حداقل ۳۵۰۰ كلیه پیوندی از اهداكنندگان فوت شده دورریخته می شود.
كمبود عضو پیوندی برای بیماران مبتلا به نارسایی كلیوی یكی از اشكالات اساسی در سیستم سلامت عمومی آمریكاست.
بیش از ۳۷ میلیون نفر در آمریكا به بیماری مزمن كلیوی مبتلا هستند و حدودا هر سال ۵۰۰۰ نفر از آنان كه در فهرست انتظار دریافت كلیه اهدایی قرار دارند جان خودرا از دست می دهند.
در این بررسی جدید پژوهشگران كلیه های اهدایی به مراكز پیوند كلیه در فاصله سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ را مورد ارزیابی قرار دادند. در این بازه زمانی ۱۵۶ هزار و ۸۹ كلیه اهدا شد كه ۱۲۸ هزار و ۱۰۲ مورد آن به بیماران نیازمند پیوند زده شد و ۲۷ هزار و ۹۸۷ مورد از كلیه های اهدایی دور انداخته شد. در حقیقت، بیشتر از ۱۷ درصد از كلیه های اهدا شده در این كشور به هدر می روند.
نویسندگان این مطالعه معتقدند این مشكل تا حدودی از مراكز پیوند ناشی می شود كه جهت استفاده از اندام هایی كه ظاهر مناسبی ندارند بی رغبت هستند.
به گزارش شبكه خبری سی ان ان، این درحالیست كه در فرانسه تنها حدود ۹ درصد از كلیه های اهدایی دور انداخته می شود برای اینكه در فرانسه پزشكان از كلیه افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری هایی از قبیل دیابت و فشار خون بالا نیز برای پیوند به بیماران كلیوی استفاده می نمایند.1398/06/05
13:09:09
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: بیماری , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag