آمبولانس هایی كه سلبریتی جابجا می كنند نه بیمار

آمبولانس هایی كه سلبریتی جابجا می كنند نه بیمار

بیو بگ آمبولانس هایی كه سلبریتی جابجا می كنند نه بیماربه گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، طبق بند پنجم ماده سه آئین نامه آمبولانس های خصوصی، خروج آمبولانس از مراكز خدمات آمبولانس خصوصی و تردد در سطح شهر باید بر مبنای مأموریت حمل بیمار و با داشتن برگه مأموریت با زمان مشخص باشد و استفاده از آمبولانس در سایر موارد غیر موجه، ممنوع می باشد. این درحالیست كه گویا پولِ قشری خاص به مذاق بخشی از گردانندگان آمبولانس های خصوصی خوش آمده و آمبولانس های خصوصی خوردرو شخصی بعضی از سلبریتی ها، معلمین خصوصی و... شده اند.

دكتر مجتبی لهراسبی- رئیس اداره آمبولانس خصوصی كشور در گفتگو با ایسنا، درباره تردد سلبریتی ها، معلمین خصوصی و... با آمبولانس های خصوصی در پایتخت، اظهار داشت: این پدیده تا حدی وجود دارد و به ما هم گزارش شده است، اما وضعیت به آن شدت مطرح شده، نیست. ما هم در نظارت هایمان بر آمبولانس های خصوصی این پدیده را مدنظر قرار داده بودیم و دستورالعمل هایی را برای جلوگیری از بروز این تخلف داشتیم.

وی با اشاره به اینكه به تازگی با كمك پلیس نظارت هایمان را بیشتر كرده ایم، اضافه كرد: طی چند ماه اخیر در این زمینه گزارشی نداشته ایم و موردی را مشاهده نكرده ایم. ازاین رو این مورد تا حد بالایی كنترل شده است. در عین حال برچسب هایی را با عنوان برچسب سلامت، بوجود آورده ایم و به آمبولانس های مجاز داده شده تا آنها را نصب كنند. این برچسب ها به آمبولانس های متخلف داده نمی شوند و پروانه های آنها را هم تمدید نمی نماییم. البته حدودا این مورد تا حد بالایی كنترل شده و وضعیت رضایتمند است. هرچند كه نمی توان گفت به صورت ۱۰۰ درصد دیگر چنین پدیده ای را نخواهیم دید.

لهراسبی با اشاره به اینكه آمبولانس های خصوصی فقط شامل آمبولانس های مراكز خصوصی نمی گردد و در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی، تامین اجتماعی و... هم تردد دارند، اظهار داشت: تخلفات ذكر شده، مربوط به آمبولانس هایی بوده كه در مراكز مجاز آمبولانس های خصوصی نبودند، اما متاسفانه كارشان به نام این مراكز تمام می شود. در مجموع این برچسب ها كمك می نماید كه متخلفین را شناسایی نماییم.

وی درباره نحوه برخورد با آمبولانس های متخلف، اظهار داشت: با همكاری پلیس و دادستانی در این زمینه عمل می نماییم و از دادستان كل كشور هم دستور قضایی گرفته ایم كه بر مبنای آن اعلام شده كه آمبولانس هایی كه افرادی جز بیماران را جابجا كنند، متخلف هستند و پلیس موظف به توقیف آنهاست. ازاین رو آمبولانس های متخلفین توقیف و از آنجایی كه كارشان دخالت در امور پزشكی است، به دادسرا معرفی شده و در آنجا طبق قانون با آنها برخورد می شود.

لهراسبی با اشاره به اینكه در عین حال ما گشت های سیاری را برای نظارت بر آمبولانس های خصوصی داریم، اظهار داشت: متاسفانه با عنایت به بالا بودن حجم كاری پلیس، نتوانستند در این زمینه با ما همكاری كنند.

لهراسبی با اشاره به اینكه تردد نابجا با آمبولانس های خصوصی فقط مختص قشری خاص نیست، اظهار داشت: مشاهده شده كه هر فردی شامل هنرپیشه های خیلی معروف و... هم این اقدام را انجام داده اند؛ ازاین رو این اقدام مختص قشر خاصی نیست. در عین حال خوشبختانه این تخلف طی هفت تا هشت ماه اخیر كه نظارت مان افزایش یافته، كمتر هم شده است.
1398/05/29
14:41:20
5.0 / 5
4476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag