رئیس سازمان تداركات پزشكی در گزارش بیو بگ:

برای واردات مواد اولیه تولید دارو گرفتار مشكل هستیم

برای واردات مواد اولیه تولید دارو گرفتار مشكل هستیم

به گزارش بیو بگ رئیس سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: متاسفانه به سبب مشكلات انتقال ارز، در واردات و تهیه مواد اولیه خارجی دارو با مشكل روبرو می باشیم.علی فرجی رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر درباب كمبود دارو در كشور اظهار داشت: همواره در تامین برخی داروهای داخلی در كشور كمبود داشته ایم كه هم اكنون نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه تعداد این كمبود دارویی نسبت به گذشته افزایش نیافته است، اضافه كرد: با برنامه ریزی سازمان غذا و دارو، این تعداد تحت كنترل است و خوشبختانه در این زمینه مشكل جدی نداریم.
فرجی با اشاره به اینكه مشكل اصلی ما فقدان مواد اولیه خارجی است، گفت: بطور كلی منبع تولید داروها مواد اولیه داخلی و خارجی است كه متاسفانه هم اكنون خیلی از كارخانه های تولید دارو در كشور به سبب عدم داشتن مواد اولیه خارجی گرفتار مشكل هستند،
رئیس سازمان تداركات پزشكی اشاره كرد: به سبب عدم امكان انتقال ارز و اختلال در تبادلات بانكی، مدت ها است قادر به واردات مواد اولیه تولید دارو نیستیم و این مساله نیز تولید برخی داروها را گرفتار مشكل و حتی متوقف كرده است.
وی ابراز امیدواری كرد: امیدواریم با اقدام بانك مركزی و سازمان غذا و دارو هرچه زودتر این مشكل رفع گردد تا مشكل كمبود برخی داروها نیز رفع گردد.
فرجی تصریح كرد: هم اكنون ما به وزارت بهداشت بعنوان یك نهاد بین المللی پیشنهاد كمك در واردات مواد اولیه دارو را داده و در این زمینه اعلام آمادگی كرده ایم. آنها نیز در حال بررسی پیشنهاد ما هستند اما هنوز پاسخی دریافت نكرده ایم.


منبع:

1398/05/27
13:10:29
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: بهداشت , پزشكی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲