یك برنامه غذایی برای كاهش خطر دیابت

یك برنامه غذایی برای كاهش خطر دیابت

به گزارش بیو بگ نتایج یك مطالعه جدید تایید می كند كه رژیم های غذایی سخت گیاهی خطر مبتلا شدن به دیابت را كم می كنند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، متخصصان تغذیه و سلامت بر مبنای بررسی های خود اظهار داشتند: افرادی كه رژیم های غذایی سخت گیاهی را رعایت می كنند كمتر احتمال دارد به دیابت نوع دو مبتلا شوند.
در این بررسی آمده است: افرادی كه رژیم های غذایی سخت گیاهی را رعایت می كنند در مقایسه با افراد دیگر ۲۳ درصد كمتر احتمال دارد گرفتار دیابت نوع دو شوند.
یكی از محققان این مطالعه از دانشكده سلامت عمومی هاروارد اظهار داشت: الگوهای تغذیه ای گیاهی در سال های اخیر مورد توجه بیشتر افراد قرار گرفته و بنابراین ضروری می باشد تاثیر این رژیم غذایی بر خطر مبتلا شدن به دیابت تعیین شود.
در این بررسی محققان به ارزیابی مطالعاتی پرداختند كه حاوی اطلاعات بیشتر از ۳۰۷ هزار بیمار بود و ۲۳ هزار و ۵۴۴ نفر از آنان به دیابت مبتلا بودند.
متخصصان تاكید نمودند كه رژیم های غذایی حاوی مواد غذایی گیاهی سالم تر می توانند فشار خون و شاخص توده بدنی را كاهش داده و حساسیت به انسولین را بالا برند. همینطور دنبال كردن رژیم های غذایی گیاهی كه حاوی میزان كمتری از خوراكی های سالم باشند با افزایش ۱۱ درصدی مبتلا شدن به دیابت همراه می باشد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، به قول محققان در مجموع یافته های بدست آمده حاكی از اهمیت رعایت رژیم های غذایی سخت گیاهی برای برخورداری از سلامت كافی است و افراد ضروری می باشد میوه، سبزیجات تازه، غلات و دیگر خوراكی های گیاهی سالم را به رژیم غذایی خود اضافه كنند.1398/05/01
17:28:10
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag