قلب بیمار، تهدیدی برای سلامت مغز

قلب بیمار، تهدیدی برای سلامت مغز

به گزارش بیو بگ پزشكان بار دیگر در بررسی جدید خود بر ارتباط نزدیك بین سلامت مغز و قلب تاكید نمودند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، در این بررسی گروهی از متخصصان علوم پزشكی در انگلیس به مطالعه روی سلامت قلب ۸۰۰۰ نفر در فاصله سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ میلادی پرداختند. سن شركت كنندگان در این مطالعه بیشتر از ۴۹ سال بوده است.
به قول محققان تمامی شركت كنندگان از وضعیت قلبی و مغزی سالم در شروع مطالعه برخوردار بودند و از شركت افرادی با سابقه سكته قلبی، مغزی، زوال عقل و آلزایمر خودداری شد.
این متخصصان مشاهده نمودند در مدت زمان ۱۵ سال نزدیك به ۶ درصد از این افراد گرفتار حمله قلبی یا درد در ناحیه قفسه سینه شدند. همینطور تمامی این افراد با افت قابل توجهی در عملكرد ذهنی خود مواجه گشتند كه با بروز مشكلات قلبی همزمان بوده است.
به قول متخصصان، بیمارانی كه گرفتار حمله قلبی شده اند با افت شدیدی در تست های حافظه كلامی و تسلط بر گفتار روبرو بوده اند. همینطور این بیماران در مجموع افت شناختی شدیدی را تجربه كرده اند.
متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: تمامی این تغییرات حائز اهمیت می باشد چونكه حتی تفاوت های كوچك در عملكرد شناختی می تواند به خطر فزاینده زوال عقل در طولانی مدت منجر شود. همینطور از آنجاییكه هم اكنون درمان قطعی برای زوال عقل وجود ندارد تشخیص بموقع و اقدامات درمانی می تواند پیشرفت بیماری را تا حدودی به تاخیر اندازد.
به گزارش هلث دی نیوز، به قول محققان ارتباط بین تحلیل رفتن حافظه و قدرت تفكر و بیماری قلبی از این عامل نشات می گیرد كه مغز میزان اكسیژن مصرفی را دریافت نمی كند.1398/03/28
13:40:50
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: بیماری , پزشكی , درمان , درمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag