تحت پوشش قرار دادن داروهای ضروری نیازمند بازبینی در بسته خدمات بیمه پایه سلامت

تحت پوشش قرار دادن داروهای ضروری نیازمند بازبینی در بسته خدمات بیمه پایه سلامت

به گزارش بیو بگ مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت بر ضرورت بازبینی در بسته خدمات بیمه پایه سلامت به منظور تحت پوشش قرار دادن داروهای ضروری تاكید نمود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دكتر حنان حاج محمودی بر بازبینی در بسته خدمات بیمه پایه سلامت تصریح كرد و اضافه كرد: پس از در دستور كار قرار گرفتن اصلاح كدینگ در سازمان بیمه سلامت و بررسی ۲ هزار و ۴۰۰ دارو و مقایسه آن با كد IRC سازمان غذا و دارو بسته خدمتی در این بخش به ۱۸۰۰ قلم دارو كاهش یافت؛ چون كه در بسته فعلی حدود ۶۰۰ دارو تولید نمی گردد و یا قیمت گذاری نشده است.
وی افزود: همینطور بخشی از داروهای موجود چندان مورد مصرف قرار نمی گیرند و بنابراین لازم است كه این داروها از فهرست بسته خارج شده و به جای آن داروهای ضروری همچون داروهای خوراكی بیماران دیابتی پوشش داده شود.
مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت به سامانه تایید دارو اشاره نمود و اظهار داشت: ما بر روی ۱۰۰ داروی پر هزینه اول تمركز كردیم. از ۱۰۰ داروی اول، تنها هشت دارو كه مراجعات زیادی دارند، در این سامانه الزاما ثبت نمی شوند. سایر داروها بر مبنای پرونده ای كه برای بیماران تشكیل شده و نوع بیماری و گایدلاین مربوطه در اختیار بیماران قرار می گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، حاج محمودی همینطور بیان كرد: سازمان بیمه سلامت در سال ۹۶ حدودا ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت دارو هزینه كرده است كه حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این داروها مربوط به بخش سرپایی بوده است.
وی ادامه داد: پیش از سال ۹۲ كه قرار بود یارانه دارو به بیمه سلامت منتقل شود، آنتی بیوتیك هایی مانند سفكسیم و كواموكسی كلاو و یا متفورمین جزء داروهای پرهزینه سازمان بود، ولی وقتی یارانه دارو به میزان ۶۰۰ میلیارد به سازمان های بیمه گر منتقل شد، توزیع داروها تفاوت پیدا كرد؛ به صورتی كه انسولین های قلمی نخستین داروی پرهزینه سازمان را تشكیل می دهد. در نهایت باید اظهار داشت كه تغییر رویكرد پزشكان برای تجویز دارو در تغییر تركیب دارویی سازمان خیلی موثر بوده است.1398/03/08
10:09:42
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: بیماری , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag