معاون كل وزارت بهداشت:

واردات داروهای مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت است

واردات داروهای مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت است

به گزارش بیو بگ معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: هر داروی تولید داخل كه وارد بازار دارویی می شود و تاییدیه وزارت بهداشت را دارد، از تمامی استانداردهای لازم برخوردار بوده و كیفیت و اثربخشی لازم را دارا است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر ایرج حریرچی، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش های سازمان غذا و دارو و با عنایت به منابع خوبی كه دولت در سال ۹۷ به حوزه دارو و ملزومات بیماران خاص اختصاص داده، هم اكنون هیچ گونه مشكل خاصی در زمینه تامین داروهای بیماری های خاص وجود ندارد.

وی ادامه داد: عمده داروهای مصرفی بیماران خاص تولید داخل است و ۴ داروی جدید هم در ایام اخیر به مجموعه دارویی ما اضافه شده است. بعضی داروهای این بیماران هنوز در كشور تولید نشده اند و یا نسبت به میزان مصرفی كه دارند تولید آنها دارای توجیه اقتصادی نیست.

حریرچی تصریح كرد: به علت پشتیبانی از تولید داخل و محدودیت های تبادلات ارزی، خط قرمز وزارت بهداشت واردات مشابه خارجی داروی تولید داخل است.

به قول معاون كل وزارت بهداشت، در شرایط سخت سال قبل با پایمردی وزارت بهداشت و حمایت دولت خوشبختانه نه تنها هیچ گونه كمبودی در تامین داروهای بیماران خاص به وجود نیامد، بلكه افزایش قیمت در بخش دارو نسبت به سایر اقلام مصرفی مردم بسیار كمتر بود.

وی در مورد تسهیلات جدید برای بیماران خاص در حوزه دارویی خاطرنشان كرد: سال هایی كه تورم بالا است و مردم قدرت خرید كمتری دارند، مجبور می شوند عمده هزینه ها را به غذا و مسكن اختصاص دهند و از هزینه های دیگر مانند بهداشت و درمان بكاهند. مهم ترین برنامه ما امسال این است كه دارو و تجهیزات بیماران خاص را بگونه ای تامین نماییم كه مردم كمتر با فشار مالی مواجه شوند، ضمن اینكه به بحث پیشگیری هم توجه ویژه خواهیم داشت.1398/02/20
13:09:10
5.0 / 5
4889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag