یافته جدید تحقیقاتی؛

درمان ترکیبی موجب افزایش بقا در بعضی مبتلایان سرطان سینه می شود

درمان ترکیبی موجب افزایش بقا در بعضی مبتلایان سرطان سینه می شود

بیو بگ: یک کارآزمایی جدید در مورد ایمونوتراپی/شیمی درمانی نشان میدهد که این درمان ترکیبی می تواند به بیماران مبتلا به سرطان سینه در مرحله اولیه کمک نماید تا بعد از درمان، بدون سرطان زنده بمانند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، محققان گفتند داروی شیمی درمانی کادسیلا، قبلاً برای معالجه بیماران مبتلا به سرطان سینه پیشرفته HER۲ مثبت تأیید شده است.
نتایج جدید نشان داده است که بیماران مبتلا به سرطان سینه مرحله ۱ که Kadcyla را دریافت کرده اند، پنج سال بعد از درمان، عاری از سرطان تهاجمی بودند.
دکتر «سارا طولانی»، رئیس بخش انکولوژی انستیتوی سرطان دانا-فاربر در بوستون، اظهار داشت: «یک سال دریافت کادسیلا بعد از عمل جراحی برای بیماران مبتلا به سرطان مرحله ۱ HER۲ مثبت منجر به نتایج دراز مدت برجسته شد و آنرا به یک روش درمانی معقول برای بیماران منتخب تبدیل کرد.»
سرطان های سینه HER۲ مثبت توسط پروتئینی که به صورت معمول به کنترل رشد سلول کمک می نماید، تشدید می شوند. سلول های سرطانی که بیش از اندازه HER۲ را ایجاد می کنند امکان دارد سریع تر رشد کنند و به احتمال زیاد در سایر قسمت های بدن گسترش می یابند.
طولانی اظهار داشت: «در بیماران مبتلا به سرطان سینه اولیه HER۲ مثبت، سرطان شأن ۵ ٪ تا ۳۰ ٪ بعد از درمان اولیه باز می گردد.»
داروی ایمونوتراپی Trastuzumab با مسدود کردن پروتئین به مهار سرطان های HER۲ مثبت کمک می نماید. این دارو هنگامی که در کنار شیمی درمانی بعد از عمل جراحی سرطان سینه قرار می گیرد می تواند به میزان قابل توجهی خطر عود سرطان را در این بیماران را کم کند.
وی اضافه کرد: «اما عوارض جانبی می تواند تاثیر مضر بر کیفیت زندگی بیماران داشته باشد.»
Kadcyla یک داروی واحد است که Trastuzumab را با داروی شیمی درمانی emtansine ترکیب می کند. این ماده برای عرضه فواید شیمی درمانی و ایمونوتراپی در حالیکه عوارض جانبی سمی را محدود می کند، تهیه شده است.
برای کارآزمایی بالینی جدید، محققان ۵۱۲ بیمار را در مراکز سرطان در سرتاسر ایالات متحده استخدام کردند که ۳۸۴ نفر از آنها کادسیلا و ۱۲۸ تحت درمان با شیمی درمانی در کنار تراستوزوماب دریافت نمودند.
پنج سال بعد از درمان، ۹۷ ٪ از بیمارانی که Kadcyla دریافت نمودند هیچ نشانه ای در مورد عود سرطان نداشتند.
محققان گفتند میزان عوارض جانبی سمی بین دو گروه مشابه بود، اما نتایج گزارش شده توسط بیمار کیفیت زندگی بهتری با کادسیلا را نشان داد.
بیماران صدمه عصبی کمتر، ریزش مو و بهره وری بهتر کار با کادسیلا نسبت به شیمی درمانی و تراستوزوماب به صورت جداگانه داشتند.

1403/04/19
15:26:51
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: درمان , درمانی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag