یافته محققان انگلیسی؛

اضطراب، خطر پارکینسون را دو برابر می افزاید

اضطراب، خطر پارکینسون را دو برابر می افزاید

بیو بگ: یک مطالعه جدید نشان میدهد که اضطراب می تواند یک علامت هشدار دهنده اولیه بیماری پارکینسون باشد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، نتایج نشان میدهد که خطر ابتلاء به پارکینسون در افراد مبتلا به اضطراب در مقایسه با افراد بدون اختلال خلقی حداقل دو برابر است.
علاوه بر این، پژوهشگران دریافتند، علایم خاص پارکینسون به عنوان علایم هشدار دهنده این اختلال در افراد مبتلا به اضطراب است.
دکتر «خوان بازو آوارز»، محقق ارشد از کالج دانشگاه لندن، اظهار داشت: «با درک این مساله که اضطراب و علایم ذکر شده با خطر بالاتر ابتلاء به بیماری پارکینسون در سن بالای ۵۰ سال مرتبط می باشد، امیدواریم که بتوانیم این بیماری را زودتر تشخیص دهیم و به بیماران کمک نماییم تا درمان مورد نیاز خودرا دریافت نمایند.»
به گفته مؤسسه ملی پیری، بیماری پارکینسون موجب ایجاد مشکلاتی در حرکت همچون لرزش، سفتی عضلات و مشکلات تعادل و هماهنگی می شود.
این بیماری به سبب مرگ سلول های عصبی در مغز که دوپامین تولید می کنند، یک ماده شیمیایی که برای کنترل حرکتی مهم می باشد، رخ می دهد.
به گفته پژوهشگران، پارکینسون سریع ترین اختلال عصبی درحال رشد در جهان است. هم اکنون نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان تحت تأثیر این بیماری هستند.
برای مطالعه جدید، پژوهشگران سوابق سلامت بریتانیا را برای نزدیک به ۱۱۰۰۰۰ نفر که میان سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ بعد از ۵۰ سالگی گرفتار اضطراب شده بودند، تحلیل و بررسی کردند. داده های پزشکی آنها با بیش از ۸۷۸۰۰۰ نفر بدون اضطراب مقایسه شد.
محققان بطور خاص بدنبال علایم پارکینسون بودند- مانند مشکلات خواب، افسردگی، لرزش، مشکلات تعادل- که به تشخیص ارتباط بین اضطراب و تشخیص بیماری پارکینسون پی بردند.
آنها دریافتند که خطر پارکینسون در افراد مبتلا به اضطراب دو برابر بیشتر می شود.
آنها همین طور دریافتند که علائمی مانند افسردگی، کم خوابی، خستگی، اختلال شناختی، فشار خون پایین، لرزش، سفتی، مشکلات تعادلی و یبوست از علایم اولیه پارکینسون در افراد مبتلا به اضطراب هستند.
محققان گفتند باید دریابند که چرا اضطراب ممکنست با پارکینسون ارتباط داشته باشد.منبع:

1403/04/13
09:40:50
5.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag