دیدار مسئولان بنیاد بیماری های نادر با وزیر بهداشت درباره نیازهای دارویی و درمانی این بیماران

دیدار مسئولان بنیاد بیماری های نادر با وزیر بهداشت درباره نیازهای دارویی و درمانی این بیماران

به گزارش بیو بگ در دیدار نوروزی هیئت مدیره بنیاد بیماری های نادر ایران با وزیر بهداشت، هیئت مدیره این بنیاد با ارائه گزارش عملكرد ۱۰ ساله، توان و ظرفیت و نیازهای اساسی را در حوزه دارو، درمان و جلوگیری از وقوع بیماری های نادر اعلام نمودند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، در این نشست كه با حضور سردار نانوا كناری نماینده مردم بابلسر و فریدون كنار صورت گرفت، یاسر داودیان رئیس هیئت مدیره و دكتر حمیدرضا ادراكی مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ضمن قدردانی از مساعدت های وزیر بهداشت در صدور دستور تهیه و تدوین سند ملی بیماری های نادر كه مسئولیت آن به دانشگاه علوم پزشكی تهران واگذار شد، تامین دارو و تاسیس داروخانه را اساسی ترین نیاز بیماران نادر كشور عنوان كردند.
بنابر اعلام روابط عمومی بنیاد بیماری های نادر، دكتر نمكی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هم در جهت تامین منابع دارویی و درمانی بیماران نادر و تسریع در این امور دستورات لازم را به معاونین خود صادر كرد.
همینطور در این دیدار مقرر شد دكتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و دكتر اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، پیگیری های لازم را جهت استفاده از ظرفیت های داخلی و بین المللی جهت بهبود شرایط بیماران نادر كشور انجام دهند.1398/01/28
13:51:34
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag