خطر بیماری های منتقله از حشرات اروپا را تهدید می كند

خطر بیماری های منتقله از حشرات اروپا را تهدید می كند

به گزارش بیو بگ متخصصان اروپایی اخطار داده اند كه گسترش بیماری های منتقله از حشرات این قاره را تهدید می كند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بیماری های منتقله از حشرات از قبیل تب دنگی، لیشمانیاز و التهاب مغز یا آنسفالیت رو به گسترش است و الان شیوع این بیماری ها خیلی از مناطق اروپا را تهدید می كند.
شیوع این بیماری ها به علت تغییرات اقلیمی و گسترش سفرها و تجارت های بین المللی رو به افزایش است. همینطور به قول محققان خیلی از مناطق مرتفع از قبیل بخش هایی از شمال اروپا كه قبل از این كمتر تحت تاثیر این بیماری ها بودند حالا بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
محققان اعتقاد دارند كه تغییرات اقلیمی تنها عامل محرك در افزایش بیماری های ویروسی منتقله در اروپا نیست و در كنار آن، فاكتورهای دیگر همچون توسعه اقتصادی - اجتماعی، بهره كشی از طبیعت و شهرسازی از عوامل مهم در شیوع این امراض به حساب می آیند.
به قول محققان تجربیات بدست آمده از شیوع ویروس نیل غربی در آمریكای شمالی و ویروس چیكونگونیا در منطقه كارائیب و ایتالیا تاكید كننده اهمیت ارزیابی خطرات ناشی از بیماری های ویروسی منتقله است.
به گزارش روزنامه گاردین، گرمای جهانی شرایطی را فراهم نموده تا پشه ها، كنه ها و دیگر حشرات منتقل كننده بیماری تكثیر پیدا كنند، با فصول مختلف سازگار شوند و به مناطق جدید در سراسر اروپا حمله كنند كه این تغییرات با شیوع تب دنگی در فرانسه و كرواسی، مالاریا در یونان، تب نیل غربی در جنوب شرق اروپا همراه بوده است.1398/01/26
15:22:41
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag