عضو كمیته علمی كشوری كرونا

کرونا هنوز تمام نشده است

کرونا هنوز تمام نشده است

به گزارش بیو بگ، عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اعلان اینکه کرونا هنوز تمام نشده، اظهار داشت: واریانت های جدید این بیماری درحال چرخش است و باید کماکان آمادگی مقابله با کرونا، آنفلوآنزا و سایر ویروس های تنفسی را داشته باشیم.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا صالحی گفت: اجرای طرح هایی مانند طرح شهید سلیمانی در مقابله با بیماریها همچون کرونا بسیار موثر بوده و سفارش سازمان ها و مراجع بین المللی و داخلی بر تشخیص زودرس، شناسایی و آگاه سازی افراد نسبت به بیماری شان به عنوان یکی از راه های مقابله با پاندمی ها است.
وی اظهار داشت: امروزه در ادبیات علمی پزشکی دنیا، درس آموخته های کرونا رایج است و در نشست روز گذشته کمیته علمی کرونا نیز گزارشی از درس آموخته های کرونا در جهان و ایران، ارائه شد.
وی ادامه داد: کشورهای مختلف بررسی می کنند که در دو سه سال قبل و مقابله با کرونا، چه اقداماتی انجام شده، چه اقداماتی بهتر بود بیشتر و دقیق تر صورت گیرد و چه اقداماتی لازم بود، کمتر صورت گیرد.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد: ایران اقدامات مفید و موثر زیادی در مقابله با کرونا داشته و در کنار آن بهتر بود برخی اقدامات با دقت بهتری تصمیم گیری می شد. یکی از نقاط قوت ایران دراین زمینه، واکسیناسیون و گسترش قابل توجه آن در جامعه بود که به کنترل کرونا کمک کرد.
عضو کمیته علمی کشوری کرونا از مسافرت های بین المللی هوایی به عنوان یکی از عوامل موثر در پاندمی کرونا یاد کرد و اظهار داشت: بنظر می رسد که مسافرت های بین المللی بصورت هوایی در پاندمی های آینده نیز مهم است؛ چونکه در گسترش بیماری موثر است.
وی تصریح کرد: چگونگی استفاده از روش های پیشگیری نیز در پاندمی های آینده، جای بحث دارد که در نشست روز گذشته در این خصوص، بطور مفصل، بحث و بررسی گردید.
بنابر اعلام وبدا، عضو کمیته علمی کشوری کرونا اشاره کرد: کرونا هنوز تمام نشده و واریانت های جدید این بیماری درحال چرخش است که باید کماکان آمادگی مقابله با کرونا، آنفلوآنزا یا سایر ویروس های تنفسی را داشته باشیم.
معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران، با اشاره به گسترش آنفلوآنزا در سطح کشور به ویژه در میان اطفال و کودکان، اظهار داشت: سفارش ما برای پیش گیری از آنفلوآنزا خصوصاً در کودکان، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، شست وشوی مداوم دست ها و عدم حضور دانش آموزان بیمار در مدارس برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر دانش آموزان است.
وی افزود: در وضعیت فعلی سفارش می شود که دانش آموزان در مدارس علاوه بر رعایت فاصله فیزیکی، از ماسک نیز بهره گیرند.1401/08/30
20:57:13
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag