رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

راه اندازی خط تولید جدید سرم با ظرفیت ۳ میلیون عدد در ماه

راه اندازی خط تولید جدید سرم با ظرفیت ۳ میلیون عدد در ماه

به گزارش بیو بگ، رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: به زودی خط تولید سرم در یکی از شرکت های داروسازی در کشور با ظرفیت حداقل 3 میلیون عدد سرم در ماه طی یک تا دو ماه آتی راه اندازی می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، سید حیدر محمدی درباره ی میزان تولید سرم در کشور، اظهارکرد: میزان سرم تولیدی ما حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیون در ماه است که این میزان حدود یک تا دو میلیون از نیاز کشور کمتر است. تا اوایل سال قبل میزان نیاز ما به سرم در ماه ۱۰ و نیم میلیون بود و الباقی ذخیره می شد و از زمانی که پیک پنجم کرونا آغاز شد این نیاز به شدت بالا رفت.
محمدی اشاره کرد: از تابستان امسال مجدد به مشکل کمبود سرم برخوردیم و از همین رو واردات را ادامه دادیم و هم اکنون هفته ای حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار عدد سرم وارد کشور می شود.
رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: به زودی خط تولید سرم در یکی از شرکت های داروسازی در کشور با ظرفیت حداقل سه میلیون عدد سرم در ماه طی یک تا دو ماه آتی راه اندازی می شود.
بنابر اعلام وبدا وی همین طور اشاره کرد: دو شرکت داروسازی در اهواز و اصفهان از سال دیگر با خط تولید سرم راه اندازی و یکی از شرکت های سرم ساز ما نیز ظرفیت تولید خودرا دو برابر می کند بدین سبب از اواخر امسال یا اوایل سال آینده نه فقط واردات سرم نخواهیم داشت بلکه صادرات هم خواهیم کرد.1401/08/21
09:43:31
5.0 / 5
182
تگهای خبر: شركت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag