كاهش سن بلوغ دختران ایرانی، چاره اندیشی دو وزارتخانه برای بلوغ زودرس

كاهش سن بلوغ دختران ایرانی، چاره اندیشی دو وزارتخانه برای بلوغ زودرس

به گزارش بیو بگ مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره وضعیت سن بلوغ در كشور، اظهار داشت: طبق بررسی كه چند سال قبل انجام دادیم، سن بلوغ در دختران ایرانی نسبت به دهه قبل كمتر شده است.دكتر حامد بركاتی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به كاهش حدود یك سال سن بلوغ در كشور، اظهار داشت: در زمینه آموزش بلوغ و مسائل مربوط به بلوغ به نوجوانان و والدین آنها، بسته مشتركی با وزارت آموزش و پرورش داریم و وزارت آموزش و پرورش با كمك فنی وزارت بهداشت اقداماتی را در این زمینه پیش می برد.

وی با اشاره به اینكه عرضه آموزش های در رابطه با بلوغ در مدارس به این علت است كه میزان مراجعات مردم به ما در این عرصه در خارج از مدرسه بسیار كم است، اضافه كرد: طبق بررسی كه چند سال قبل انجام دادیم، سن بلوغ در دختران ایرانی نسبت به دهه قبل كمتر شده است.

بركاتی افزود: طبیعتا باید در برنامه ریزی هایی كه در حوزه بلوغ نوجوانان انجام می شود، به سن بلوغ توجه كرد. باید توجه كرد كه به علت ارتباطات اجتماعی بیشتر، ایجاد شبكه های اجتماعی و گاها فرهنگ بیگانه و... سن بلوغ كاسته می شود. حال بلوغ زودرس هم منجر به عدم رشد مناسب شده و به تبع می تواند معضلات روحی و روانی را برای كودك به همراه می آورد.

وی تصریح كرد: ازاین رو ما باید زمان و سن بلوغ را بشناسیم و پدر و مادر هم باید با سن بلوغ و خصوصیت های آن آشنا گردند كه این مورد در بسته خدمتی كه در حوزه سلامت مدرسه تدوین شده و توسط آموزش و پرورش با كمك فنی ما انجام می شود، قرار دارد.

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همینطور اظهار داشت: وزارت بهداشت در حال طراحی بسته ای جهت بررسی دوباره این مورد طی سال جاری در كشور است كه احیانا نتایج آن اوایل سال آینده مشخص خواهد شد.
1398/01/19
14:17:56
5.0 / 5
4828
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag