یك مسئول:

پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده لرستان روزانه بیشتر از ۹۰۰۰ کیلوگرم است

پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده لرستان روزانه بیشتر از ۹۰۰۰ کیلوگرم است

به گزارش بیو بگ، لرستان رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: مجموع پسماند تولیدی عفونی و تیز برنده روزانه در استان بیشتر از ۹۰۰۰ کیلوگرم است.


ستایش دریکوند در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از سال ۸۲ به بعد مدیریت پسماندهای عفونی لرستان را به صورت ویژه و با استقرار دستگاههای بی خطر آفرین در دو بیمارستان های خرم ـآباد شروع کردیم.
وی افزود: بعد از آن با تزریق اعتبارات از راه وزارت خانه سال به سال این دستگاه را برای سایر بیمارستان های استان تأمین کردیم.
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: اولویت ما در بحث پسماندهای عفونی تفکیک پسماند در مبداء است بشکلی که پسماندهای عادی و تیز و برنده، شیمیایی دارویی و عفونی را جدا می نماییم.
دریکوند بیان نمود: چهار دسته پسماند را در استان مدیریت می نماییم.
وی ادامه داد: پسماندهای در رابطه با جنین و اعضا و اندام قطع شده را اینجا لحاظ نمی نماییم و تنها چهار پسماند ذکر شده را مدیریت می نماییم.
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: هرکدام از این پسماندها برپایه برنامه ای که داریم تفکیک در مبداء با رنگ بندی خاصی صورت می گیرد.
دریکوند اظهار داشت: بعد از تفکیک، دپوی موقت برای هر پسماند به صورت جداگانه صورت می گیرد و پسماند عفونی و تیز و برنده بعد از انتقال به سایت امحای پسماند عفونی و تیز و برنده هر بیمارستان فرایند بی خطرسازی انجام و بعد از تبدیل آنها به پسماند عادی به همراه سایر پسماندها تحویل شهرداری شده تا به سایت نهایی دفن پسماند هر شهرستان انتقال می یابند.
وی اظهار داشت: همه بیمارستان های دولتی، تأمین اجتماعی، نظامی و خصوصی استان بجز یکی دو مورد مجهز به دستگاههای بی خطر آفرین پسماند هستند.
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: با تخصیص اعتبار بزودی دستگاه بی خطر آفرین پسماند برای این دو مورد بیمارستان نصب خواهد شد.
دریکوند بیان نمود: دو شرکت در خرم آباد و دورود داریم که برپایه مجوز و پروانه فعالیت از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بخش عمده ای از پسماندهای واحدهای خصوصی نظیر مطب ها، دندانپزشکی ها، لابراتوار ها و کلینیک ها را مدیریت می کنند.
وی اظهار داشت: در مجموع پسماند تولیدی عفونی و تیز و برنده بیمارستان ها در لرستان روزانه ۳۱۵۶ کیلوگرم است.
رئیس گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان نمود: روزانه ۶۱۱۳ کیلوگرم پسماند سایر مراکز بهداشتی درمانی، مطب ها، دندانپزشکی ها، لابراتوار ها و کلینیک ها تولید می شود یعنی در مجموع ۹۲۶۹ کیلوگرم می شود.1401/07/24
14:36:06
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag