پیش بینی یک مقام بهداشتی انگلیس در مورد آبله میمونی در این کشور

پیش بینی یک مقام بهداشتی انگلیس در مورد آبله میمونی در این کشور

بیو بگ: یکی از مدل سازان پیشرو در زمینه بیماریهای عفونی در انگلیس اظهار کرده است که وضعیت شیوع بیماری آبله میمونی در این کشور با سیر نزولی موارد مبتلاشدن ارزیابی می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، پروفسور "نیل فرگوسن" معتقد می باشد که تزریق واکسن ها و افزایش آگاهی در مورد آبله میمونی به کاهش موارد مبتلاشدن به این بیماری کمک کرده است.
از ماه مه سال جاری میلادی (۲۰۲۲) مواردی از مبتلاشدن به آبله میمونی در انگلیس و دیگر نقاط جهان که این بیماری در آنها بومی نیست، گزارش شده است.
بر اساس آمارهای رسمی، انگلیس تا حالا بیش از ۳۵۰۰ مورد مبتلاشدن به آبله میمونی را به ثبت رسانده با اینحال در هفته های اخیر کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلای جدید به این بیماری در این کشور گزارش شده است.
به گفته پروفسور فرگوسن، کارشناسان هنوز درحال بحث هستند که چرا موارد مبتلاشدن به آبله میمونی در اواسط تابستان کم شده است. وی در این زمینه اظهار داشت: ما کاملاً مطمئن نیستیم که دقیقاً علت این کاهش چه بوده است، واکسیناسیون مقابل این بیماری آغاز شد و می تواند علت کاهش موارد مبتلاشدن به آبله میمونی باشد با اینحال این مساله همه چیز را توضیح نمی دهد.
این مقام بهداشتی انگلیس همین طور اضافه کرد: محتمل ترین فرضیه این است که گروهی که بیشترین لطمه را از این بیماری دیده اند (یعنی مردانی که با مردان دیگر رابطه جنسی داشته اند)، رفتارشان تغییر کرده است.
همچنین نگرانی هایی در این مورد وجود داشت که آبله میمونی در انگلیس و در سایر کشورهایی که این بیماری در آنها گزارش شده، بومی شود با اینحال پروفسور فرگوسن می گوید که موارد مبتلاشدن در اروپا و آمریکای شمالی سیر نزولی تدریجی را دنبال می کنند.
بسیاری از کشورهای دیگر در جهان نیز شاهد شیوع آبله میمونی بوده اند و انتقال انسان به انسان نیز در این بیماری وجود داشته است.
از ماه مه تا حالا بیش از ۶۵ هزار مورد مبتلاشدن به آبله میمونی در سراسر جهان گزارش شده است و سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز در ماه ژوئیه آنرا یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در جهان اعلام نمود.
فرگوسن همین طور نسبت به خطرات ناشی از عادی شدن این بیماری در سطح جامعه هشدار داده و اظهار داشت: ما باید مراقب این احتمال باشیم که وقتی تعداد موارد مبتلاشدن به آبله میمونی کم شد، شاید افراد نیز کمتر دستورالعمل های بهداشتی این بیماری را رعایت نمایند و این مساله می تواند منجر به افزایش مجدد موارد مبتلاشدن به این بیماری شود.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، این مقام بهداشتی انگلیس اعلام نمود که بهترین راه برای اطمینان از کم ماندن موارد مبتلاشدن به آبله میمونی، ادامه واکسیناسیون افراد در معرض خطر و حفظ نظارت بر این بیماری است.1401/07/11
11:04:23
5.0 / 5
173
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , عفونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag