تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

بیو بگ: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 619 میلیون و 681 هزار و 459 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 539 هزار و 16بیمار کووید 19 نیز تأیید شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۷، ۸۸۰، ۴۵۱ ۱، ۰۸۱، ۵۶۶ ۲ هند ۴۴، ۵۶۳، ۳۳۷ ۵۲۸، ۴۸۷ ۳ فرانسه ۳۵، ۰۸۷، ۶۵۷ ۱۵۴، ۸۸۷ ۴ برزیل ۳۴، ۶۶۶، ۳۸۷ ۶۸۵، ۸۱۶ ۵ آلمان ۳۲، ۹۰۵، ۰۸۶ ۱۴۹، ۳۶۸ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۵۹۴، ۳۳۶ ۲۸، ۱۴۰ ۷ انگلیس ۲۳، ۶۲۱، ۹۵۲ ۱۸۹، ۹۱۹ ۸ ایتالیا ۲۲، ۲۶۲، ۴۵۲ ۱۷۶، ۸۲۴ ۹ ژاپن ۲۰، ۹۸۲، ۸۹۶ ۴۴، ۲۶۲ ۱۰ روسیه ۲۰، ۶۹۴، ۸۹۴ ۳۸۶، ۵۵۱ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۶ هزار و ۲۷۶ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۳۶۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/07/02
15:29:50
5.0 / 5
186
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag