رییس اتحادیه واردكنندگان دارو:

فعلا نیازی به واردات سرم نیست

فعلا نیازی به واردات سرم نیست

بیو بگ: بدنبال انتشار خبرهایی درباره ی کمبود سرم و سهمیه بندی آن در داروخانه ها، رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو می گوید که فعلا برنامه ای برای واردات این دارو وجود ندارد.


ناصر ریاحی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: هم اکنون در ایران چند کارخانه بزرگ تولیدکننده سرم وجود دارد که در شهرهایی مانند تهران، مشهد، تبریز و شیراز فعالیت می نمایند و در طول سالهای قبل نیاز کشور با بهره گیری از همین تولیدات تامین شده است.
به گفته وی، در سالهای قبل هیچ برنامه ای برای واردات سرم وجود نداشته و هم اکنون نیز با بهره گیری از همین توان داخلی امکان تامین نیازها وجود دارد و طرحی برای واردات سرم در دستور کار نیست.
عضو هیئت رییسه اتاق تجاری تهران همین طور اظهار داشت که در سالهای اخیر تنها در یک دوره کوتاه بدنبال گزارش شدن برخی کمبودها واردات سرم از طرف برخی شرکتها انجام شد اما بعد از آن دیگر وارداتی صورت نگرفت.
ریاحی با اعلان اینکه اگر کمبودی وجود دارد باید نهادهای ذی ربط اطلاعات مربوط به آنرا منتشر کنند، توضیح داد: مدتی پیش خبرهایی از کمبود یکی از پلاستیک های به کار رفته در تولید سرم منتشر گردید و این پلاستیک نیز از طرف پتروشیمی های داخل کشور تولید و تامین می شود اما این مساله نیز هم اکنون از طرف مسئولان رد شده است.
وی اشاره کرد: البته این صحبت نیز مطرح شده که تولید سرم کمبود نداشته و فقط مشکلاتی در توزیع آن وجود داشته است که باید دید در ایام آینده چه تغییراتی در این عرصه به وجود خواهد آمد.
منبع:

1401/06/26
10:56:10
5.0 / 5
216
تگهای خبر: تجاری , شركت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag