مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد

معدوم سازی بیشتر از ۷۲۹ هزار كیلو مواد غذایی غیربهداشتی در برنامه سلامت نوروزی

معدوم سازی بیشتر از ۷۲۹ هزار كیلو مواد غذایی غیربهداشتی در برنامه سلامت نوروزی

بیو بگ: مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از تشدید برخورد با موارد تخلفات بهداشتی در سراسر كشور همزمان با سفرهای نوروزی آگاهی داد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، حمید انصاری ضمن اعلام این خبر اضافه كرد: تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی تا روز دهم فروردین به ۴۴۲۱۶۱ مورد رسیده است.
وی اظهار داشت: بازرسی بهداشت محیطی از اماكن عمومی، مراكز و مدارس اسكان مسافرین نوروزی طی این مدت به ۱۲۹۲۸۴ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراكز، اماكن و رستوران های بین راهی ۱۹۸۸۹ مورد و كل بازرسی های بهدشت محیطی ۵۹۱۳۳۴ مورد بوده است.
انصاری گفت: كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی تا روز دهم فروردین ۷۹۴۴ مورد بوده كه از این تعداد ۵۷۳ مورد مربوط به مراكز و رستوران های بین راهی است.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت كل مراكز و اماكن متخلف بهداشتی پلمب شده تا دهم فروردین را ۱۹۷۸ مورد اعلام نمود كه ۲۹۱ مورد آن مربوط به رستوران های بین راهی بوده است.
انصاری اضافه كرد: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۷۲۹۹۷۷ كیلو گرم است.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به استفاده گسترده بازرسین بهداشت محیط از وسایل سنجش پرتابل در بازرسی ها اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۳۶۲۱۹۴ مورد بوده است.
وی گفت: از آغاز برنامه سلامت نوروزی تا دهم فروردین تعداد موارد كلرسنجی آب ۳۷۲۰۰۰ مورد بوده كه این امر با دقت و پیگیری در حال انجام می باشد.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت درانتها اظهار داشت: سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی پیرامون تخلفات بهداشتی در سراسر كشور است.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، گفتنی است برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سال قبل آغاز و تا اختتام تعطیلات نوروز ۹۸ ادامه خواهد داشت.1398/01/12
15:45:41
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag