مدیركل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت تاكید كرد

جذب خیران خارج از کشور به سمت حوزه سلامت

جذب خیران خارج از کشور به سمت حوزه سلامت

به گزارش بیو بگ مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از برنامه های ما که به شدت پیگیر آن هستیم، جذب خیرین و مشارکت ایرانی ها خارج از کشور از مجاری قانونی و تسهیل در این امر است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مهندس محمد جواد حیدری پور، مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت، در نشست با مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان تهران، شرحی از عملکرد و چارچوب ها و حیطه های عملیاتی این اداره کل عرضه کرده و اظهار داشت: در این اداره کل می کوشیم از تمامی ظرفیت های موجود مردمی در جهت بهبود خدمت رسانی سلامت بهره ببریم.
وی با تکیه بر نقش و وظیفه اداره کل سازمان های مردم نهاد و خیّرین سلامت وزارت بهداشت در همدلی و همراهی با خیّران و تشکل ها، اظهار داشت: شان و مأموریت این اداره کل حاکمیتی است و به امور سیاستگذاری، تسهیل گری، ساماندهی و نظارت در امر خیرین و تشکل های مردم نهاد حوزه سلامت می پردازد.
ایشان در ادامه با تکیه بر پرهیز از نگاه سیاسی به این حوزه اضافه کرد: یکی از برنامه های ما که به شدت پیگیر آن هستیم، جذب خیرین و مشارکت ایرانی ها خارج از کشور از مجاری قانونی و تسهیل در این امر است.
در ادامه این نشست، حسین عابدینی، مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان تهران هم به عرضه گزارش عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و خاطرنشان کرد: هدف ما در مجمع استان، تقویت حوزه بهداشت و درمان در شهرستان های همجوار تهران در جهت کاهش مراجعات به پایتخت است.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در جهت بهره وری بیشتر و پیشگیری از اتلاف منابع، تصریح کرد: نهادهای متولی باید تلاش کنند به اولویت بندی نیازها و چارچوب مند شدن آنها در حیطه سلامت بپردازند تا کمک به صورت کانالیزه و جهت دار صرف شود.
سیده مریم حائری، رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه سلامت، هم در ادامه این نشست ضمن تاکید بر مطالب پیش گفته، خواهان تقویت موسسات خیریه پشتیبان بیمارستان ها با یاری مجمع خیّرین سلامت شد.
گفتنی است، در انتها نشست مقرر شد که نشست مشترک میان اداره کل، مجمع خیّرین سلامت استان و دانشگاه های علوم پزشکی سطح تهران، به منظور هماهنگی، احصای نیازها و هدفمندسازی کمک ها، به صورت مستمر تشکیل گردد.
منبع:

1401/05/10
10:29:29
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag