سازمان بهداشت جهانی پیش بینی كرد؛

احتمال گسترش کووید ۱۹ همچنان در جهان باقی است

احتمال گسترش کووید ۱۹ همچنان در جهان باقی است

سازمان بهداشت جهانی می گوید بعد از چند هفته کاهش در موارد جدید گزارش شده کووید19، این تعداد بار دیگر در سطح جهان، خصوصاً در بخش هایی از آسیا و اروپای غربی، درحال افزایش است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از وب مِد، «تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، در یک نشست خبری اظهار داشت: «این افزایش ها باوجود کاهش آزمایش ها در بعضی کشورها رخ می دهد، به این معنا که مواردی که می بینیم فقط نوک کوه یخ هستند».
وی در ادامه اضافه کرد: «در نتیجه، شیوع محلی و افزایش موارد کووید ۱۹ خصوصاً در مناطقی که اقدامات پیشگیرانه برداشته شده است، محتمل است. نرخ مرگ و میر در خیلی از کشورها بالاست، خصوصاً آنهایی که سطح واکسیناسیون پایینی دارند.»
تدروس اظهار داشت: «هر کشور با وضعیت متفاوتی با چالش های مختلف مواجه می باشد، اما پاندمی هنوز تمام نشده است.»
اظهارات وی در بحبوحه افزایش ۴۶ درصدی موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در بریتانیا و افزایش تعداد مبتلایان در چین بیان می شود. سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود باوجود کاهش قابل توجه آزمایشات کووید ۱۹ در سراسر جهان، موارد هفتگی کووید ۸ درصد بالا رفته است.
«مایکل رایان»، مدیر اجرائی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی، اظهار داشت: «با توجه به این گزارش ها، ما باید بسیار محتاط باشیم. و باید تاکید داشته باشیم که لطمه پذیرترین افراد بطور مناسب واکسینه شوند.»
رایان اظهار داشت: «این ویروس هنوز به آسانی درحال پیشروی است. باتوجه به کاهش ایمنی و این واقعیت که واکسن ها بطور کامل عمل نمی کنند، این احتمال وجود دارد که این ویروس در سراسر جهان مجدداً شایع شود.»
ویروس کرونا می تواند برای مدت طولانی، حتی در جوامع کوچک، در انتظار فرصت بعدی برای انتشار باقی بماند.

1400/12/28
14:43:24
5.0 / 5
168
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag