محققان می گویند؛

افراد خوش بین عمر طولانی تری نسبت به بدبین ها دارند

افراد خوش بین عمر طولانی تری نسبت به بدبین ها دارند

محققان می گویند افرادی که خوش بین هستند نسبت به افراد بدبین بیشتر عمر می کنند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، یک دلیل این است که افراد خوش بین معمولا استرس کمتری را در زندگی خود تجربه می کنند.
محققان می گویند بدبینی می تواند سیستم ایمنی را تضعیف کند و قدرت کلی بدن را کم کند.
خوشبین ماندن به شما کمک می نماید نسبت به همتایان بدبین تان بیشتر و بهتر زندگی کنید.
محققان دانشگاه بوستون بعد از پیگیری ۲۳۳ مرد در طول ۲۲ سال به این نتیجه رسیدند.
آنها گزارش دادند که شرکت کنندگان در مطالعه که نگرش خوش بینانه تری داشتند، از میزان بالاتر آرامش عاطفی برخوردار بودند و استرس را متفاوت و کمتر از آنهایی که بدبین بودند تجربه کردند.
دکتر «لوینا لی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این مطالعه نشان داده است که افراد خوش بین تر استرس روزانه را به صورت سازنده تری مدیریت می کنند و ازاین رو از آرامش عاطفی بهتری برخوردار می باشند.»
یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ توسط همین تیم تحقیقاتی نشان داد که خوشبین ترین مردان و زنان ۱۱ تا ۱۵ درصد بیشتر از افراد کم خوش بین عمر می کنند.
لی اضافه کرد: «استرس بیش از اندازه و حالات منفی ذهنی واکنش های عصبی غدد درون ریز و ایمنی بدن را ضعیف می کند و سبب صدمه پذیری در مقابل بیماری یا بهبود ضعیف تر از بیماری ها می شود، چونکه بدن نمی تواند پاسخ قوی به استرس و بیماری نشان دهد.»
محققان سفارش می کنند که می توانید با عمداً خوش بین بودن و تمرکز بر رفتارها و موقعیت هایی که می توانید تغییر دهید، نگرش مثبت تری ایجاد کنید.


منبع:

1400/12/23
12:28:44
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag