تازه ترین آمار کرونا  مجموع فوت شدگان در جهان از ۶ میلیون نفر گذشت

تازه ترین آمار کرونا  مجموع فوت شدگان در جهان از ۶ میلیون نفر گذشت

بیو بگ: مجموع آمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 442 میلیون و 413 هزار و 66 نفر رسیده، مرگ شش میلیون و یک هزار و 844 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 375 میلیون و 259 هزار و 135 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۹۸۱ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۵۰ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۱۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۴ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۲.۹ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۰، ۸۴۳، ۵۷۰ ۹۸۱، ۷۲۹ ۲ هند ۴۲، ۹۵۱، ۵۵۶ ۵۱۴، ۶۲۰ ۳ برزیل ۲۸، ۹۰۶، ۲۱۴ ۶۵۰، ۶۴۶ ۴ فرانسه ۲۲، ۹۰۰، ۵۳۱ ۱۳۸، ۹۴۲ ۵ انگلیس ۱۹، ۰۷۴، ۶۹۶ ۱۶۱، ۸۹۸ ۶ روسیه ۱۶، ۶۸۵، ۸۵۰ ۳۵۴، ۰۱۱ ۷ آلمان ۱۵، ۳۷۵، ۵۰۸ ۱۲۴، ۲۶۵ ۸ ترکیه ۱۴، ۲۵۵، ۵۴۵ ۹۵، ۰۲۵ ۹ ایتالیا ۱۲، ۹۱۰، ۵۰۶ ۱۵۵، ۳۹۹ ۱۰ اسپانیا ۱۱، ۰۷۸، ۰۲۸ ۱۰۰، ۲۳۹
همین طور ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۷۳ هزار و ۷۴۷ مبتلاشدن و ۱۳۷ هزار و ۴۳۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، ویتنام، پرو، کره جنوبی، مالزی، کانادا، پرتغال، استرالیا و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

1400/12/13
23:29:31
5.0 / 5
288
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag