آمار جهانی کرونا آمریکا در آستانه ثبت رکورد ۸۰ میلیون مبتلا

آمار جهانی کرونا آمریکا در آستانه ثبت رکورد ۸۰ میلیون مبتلا

مجموع مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 420 میلیون و 292 هزار و 788 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 881 هزار و 656 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 344 میلیون و 214 هزار و 974 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۹۵۵ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۴۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۱۰ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۳ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۲ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشورها مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۹۱۵، ۷۳۴ ۹۵۵، ۴۹۷ ۲ هند ۴۲، ۷۸۰، ۲۳۵ ۵۱۰، ۹۳۷ ۳ برزیل ۲۷، ۹۴۱، ۴۷۶ ۶۴۱، ۹۹۷ ۴ فرانسه ۲۲، ۰۶۸، ۶۳۵ ۱۳۶، ۱۴۲ ۵ انگلیس ۱۸، ۴۹۹، ۰۵۸ ۱۶۰، ۲۲۱ ۶ روسیه ۱۴، ۸۴۰، ۵۰۲ ۳۴۳، ۱۷۳ ۷ ترکیه ۱۳، ۲۶۶، ۲۶۵ ۹۱، ۶۴۶ ۸ آلمان ۱۳، ۱۵۴، ۵۴۱ ۱۲۱، ۴۴۷ ۹ ایتالیا ۱۲، ۳۲۳، ۳۹۸ ۱۵۲، ۲۸۲ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۷۷۸، ۶۰۷ ۹۷، ۷۱۰
همین طور ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۸۹۴ هزار و ۱۱۰ مبتلاشدن و ۱۳۴ هزار و ۴۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، بلژیک، پرو، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.1400/11/29
22:46:51
5.0 / 5
596
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag