محققان پی بردند؛

تغییرات مغزی در میانسالی بعد از سال ها فشار خون بالا ظاهر می شود

تغییرات مغزی در میانسالی بعد از سال ها فشار خون بالا ظاهر می شود

بیو بگ: یک مطالعه جدید نشان میدهد افراد میانسالی که از دوران جوانی فشار خون بالایی داشتند، با تغییرات مغزی روبرو هستند که ممکنست خطر زوال ذهنی را در آینده افزایش دهد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، تحقیقات قبلی نشان داده است که فشار خون بالا بر ساختار و عملکرد رگ های خونی مغز تأثیر می گذارد و در نتیجه به مناطقی از مغز که برای مهارت های تفکر و حافظه ضروری هستند لطمه می رساند.
دکتر «کریستینا لاین بک»، محقق ارشد این مطالعه و متخصص مغز و اعصاب عروقی در بیمارستان نورث وسترن در شیکاگو، می گوید: «مطالعاتی وجود دارد که نشان میدهد تغییرات در مغز ممکنست از سنین پایین شروع شود. مطالعه ما شواهد بیشتری ارائه می دهد که فشار خون بالا در دوران بزرگسالی ممکنست به تغییرات در مغز در سنین بالاتر منجر شود.»
برای این مطالعه، تیم تحقیق داده های ۳۰ ساله جمع آوری شده از ۱۴۲ شرکت کننده در یک مطالعه طولانی مدت در مورد خطر بیماری عروق کرونر را تجزیه و تحلیل کرد. بعنوان قسمتی از آن مطالعه، شرکت کنندگان در ۳۰ سالگی و مجدداً در حدود ۵۵ سالگی تصویربرداری MRI از مغز داشتند.
افرادی که از سن ۲۵ تا ۵۵ سالگی فشار خون بالا داشتند، تغییرات بیشتری در MRI میانسالی شأن مشاهده شد. بگفته پژوهشگران، ممکنست آنها در معرض خطر بیشتر مشکلات مربوط به تفکر و مشکلات حافظه قرار داشته باشند.
این یافته ها باید متخصصان مراقبت های بهداشتی را تشویق کند تا به شدت به فشار خون بالا در بزرگسالان جوان بعنوان یک هدف بالقوه برای حفظ سلامت مغز توجه کنند.

1400/11/18
11:44:35
5.0 / 5
518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag