تازه ترین آمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا در جهان

بیو بگ: مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-19) در جهان تا حالا به 394 میلیون و 188 هزار و 713 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 752 هزار و 870 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 313 میلیون و 53 هزار و 362 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۷.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۵ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۳۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۰۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۴ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۰ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۷، ۹۶۶، ۶۹۱ ۹۲۵، ۶۵۵ ۲ هند ۴۲، ۱۸۸، ۱۳۸ ۵۰۲، ۰۰۸ ۳ برزیل ۲۶، ۴۷۳، ۲۷۳ ۶۳۱، ۸۶۹ ۴ فرانسه ۲۰، ۶۰۲، ۹۳۲ ۱۳۲، ۳۷۷ ۵ انگلیس ۱۷، ۷۴۹، ۹۹۹ ۱۵۸، ۲۴۳ ۶ روسیه ۱۲، ۶۳۰، ۰۴۷ ۳۳۴، ۷۵۳ ۷ ترکیه ۱۲، ۱۵۰، ۵۶۷ ۸۸، ۵۳۳ ۸ ایتالیا ۱۱، ۵۴۲، ۷۹۳ ۱۴۸، ۵۴۲ ۹ آلمان ۱۰، ۹۴۵، ۴۴۹ ۱۱۹، ۳۳۲ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۲۷۴، ۶۵۳ ۹۴، ۲۳۵ برمبنای آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۳۷ مبتلاشدن و ۱۳۲ هزار و ۷۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، بلژیک، جمهوری چک، ژاپن، رژیم صهیونیستی و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

1400/11/17
13:33:05
5.0 / 5
289
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag