نتایج یك تحقیق جدید نشان می دهد؛

ویتامین D به جلوگیری از بیماری های خودایمنی کمک می نماید

ویتامین D به جلوگیری از بیماری های خودایمنی کمک می نماید

به گزارش بیو بگ نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که مصرف مکمل های ویتامین D امکان دارد به پیشگیری از پسوریازیس، روماتیسم مفصلی، لوپوس و سایر بیماری های خودایمنی کمک نماید.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در مطالعه جدید، افرادی که روزانه ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D، همراه با یا بدون یک گرم روغن ماهی، به مدت بیشتر از پنج سال مصرف می کردند، در مقایسه با همتایان خود که قرص های دارونما مصرف کردند، ۲۲ درصد با کاهش خطر ابتلاء به بیماری خودایمنی روبرو بودند.
دکتر «کارن کاستنبادر» روماتولوژیست در بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می گوید: «به نظر می رسد که مصرف ویتامین D از بیماری خودایمنی جلوگیری می کند که واقعاً هیجان انگیز است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ویتامین D به گیرنده های سلول های سیستم ایمنی متصل می شود تا مجموعه ای از ژن های دخیل در عملکرد سیستم ایمنی را فعال کند.»
بیماری های خودایمنی زمانی رخ می دهند که سیستم ایمنی بدن درگیر عملیات مخرب ضد اعضای بدن می شود.
ویتامین D "ویتامین آفتاب" هم نامیده می شود چونکه بدن ما آنرا هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می کند. به سختی میتوان مقدار مورد نیاز این ویتامین را از راه غذا دریافت کرد، ازاین رو اغلب مردم به مکمل ها نیاز خواهند داشت.
مؤسسه پزشکی به افراد ۱ تا ۷۰ ساله سفارش می کند ۶۰۰ واحد بین المللی در روز ویتامین D مصرف کنند و بزرگسالان بالای ۷۰ سال باید ۸۰۰ واحد بین المللی در روز مصرف نمایند. گروههای پزشکی دیگر این میزان را حتی بالاتر اعلام می کنند.
در این مطالعه، حدود ۲۶ هزار شرکت کننده به صورت تصادفی برای دریافت روزانه ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D به همراه ۱ گرم مکمل اسید چرب امگا ۳؛ ویتامین D همراه با دارونما؛ اسید چرب امگا ۳ همراه با دارونما؛ یا دارونما به تنهایی تقسیم شدند. شرکت کنندگان سپس به پرسش نامه هایی درباره تشخیص های جدید بیماری های خودایمنی پاسخ دادند و پزشکان سوابق آنها را برای تأیید این تشخیص ها بررسی کردند.
افرادی که ویتامین D یا ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کردند نسبت به افرادی که بعد از مدت بیشتر از ۵ سال پیگیری به تنهایی دارونما یا اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کردند، میزان بیماری خودایمنی کمتری داشتند و این اثرات پس از دو سال بیشتر بود.
اسیدهای چرب امگا ۳ به تنهایی سبب کاهش قابل توجهی در بروز بیماری های خودایمنی نشد. خیلی از بیماری های خودایمنی با التهاب مشخص می شوند و روغن ماهی به کاهش التهاب کمک می نماید.
با این حال محققان تاکید می کنند تمام ویتامین D مورد نیاز بدن با گذراندن ۱۵ دقیقه زیر نور خورشید در هر روز قابل دریافت است.

1400/11/10
16:32:10
5.0 / 5
545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag