مشاهدات نشان می دهد؛

کووید ۱۹ برای کودکان آفریقایی بمراتب کشنده تر است

کووید ۱۹ برای کودکان آفریقایی بمراتب کشنده تر است

نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که خطر مرگ ناشی از کووید 19 در کودکان جنوب صحرای آفریقا بسیار بالاتر از کودکان ایالات متحده و اروپا است.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «ژان ناچگا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پیتزبورگ، می گوید: «اگرچه مطالعه ما داده های مربوط به اوایل این پاندمی را بررسی نموده است، اما وضعیت برای کودکان آفریقا تغییر چندانی نکرده است. حتی انتظار می رود که با ظهور جهانی سویه بسیار مُسری اومیکرون، شرایط بدتر شود.»
وی در ادامه توضیح داد: «واکسن ها هنوز به شکل گسترده در دسترس نیستند و مراقبت های ویژه کودکان به آسانی امکان پذیر نیست.»
محققان وضعیت ۴۶۹ کودک در جمهوری دموکراتیک کنگو، غنا، کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و اوگاندا که بین مارس تا دسامبر ۲۰۲۰ در ۲۵ بیمارستان به خاطر کووید ۱۹ بستری شده بودند، را بررسی کردند. آنها در محدوده سنی ۳ ماه تا ۱۹ سال بودند.
از بین این کودکان، ۱۸ نفر به سندرم التهابی چند سیستمی مشکوک بودند که یک عارضه جدی کووید ۱۹ است.
حدود یک سوم از کودکان در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بستری شدند یا به اکسیژن کمکی نیاز داشتند. بیش از ۲۱ درصد از افرادی که در ICU بستری شده اند به تهویه مکانیکی نیاز داشتند.
بیش از ۸ درصد از کودکان جان خودرا از دست دادند، در صورتیکه این میزان در کشورهای پردرآمد بین ۱ تا ۵ درصد است.
محققان همین طور دریافتند که نوزادان کمتر از ۱ سال تقریباً پنج برابر بیشتر از نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ ساله در معرض مرگ هستند. بیماران در تمام سنین دارای بیماریهای زمینه ای همچون فشار خون بالا، بیماریهای مزمن ریوی، اختلالات خونی و سرطان نیز در معرض خطر بیشتر مرگ بودند.

1400/11/07
11:23:08
5.0 / 5
769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag