توضیحات وزارت بهداشت در خصوص خبر بیو بگ خراسان شمالی؛

برآورد ارزبری برندهای وارداتی اینترفرون تا ۱۲ میلیون یورو

برآورد ارزبری برندهای وارداتی اینترفرون تا ۱۲ میلیون یورو

به گزارش بیو بگ خراسان شمالی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: انواع اینترفرون مورد نیاز بیماران ام اس در داخل کشور به میزان کافی تولید می شود.


محمد هاشمی در پاسخ به خبر ایسنا خراسان شمالی در خصوص «درد بیماری یا رنج گرانی دارو برای بیماران ام اس خراسان شمالی»، اظهارکرد: با این حال، بنا به درخواست معاونت درمان تعداد کمی از داروهای برند همچون برندهای اینترفرون هم سالیانه از راه واردات تأمین می شود.
وی ادامه داد: برآورد ارزبری برندهای وارداتی اینترفرون در سال ۱۴۰۰ با عنایت به نیاز اعلامی معاونت درمان حدود ۱۲ میلیون یورو است.
هاشمی افزود: ازاین رو با عنایت به کمبود منابع ارز دولتی و اختصاص ارز دولتی فقط به داروهای فاقد تولید داخل و یا در موارد تکافوی تولید داخل، واردات داروهای برند ناگزیر به استفاده از ارز نیمایی است که این امر منجر به افزایش قیمت ریالی برندهای وارداتی می شود.
گفتنی است خبرگزاری ایسنا در خراسان شمالی، ۱۶ آذر ماه خبری با عنوان «درد بیماری یا رنج گرانی دارو برای بیماران ام اس خراسان شمالی» منتشر نمود که در آن به افزایش بیماران مبتلا به این بیماری و قیمت داروها پرداخته بود.
منبع:

1400/09/29
19:00:52
5.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag