سازمان جهانی بهداشت:

ناقلان امیکرون در بعضی مناطق ظرف ۱ و نیم تا ۳ روز دو برابر می شوند

ناقلان امیکرون در بعضی مناطق ظرف ۱ و نیم تا ۳ روز دو برابر می شوند

سازمان جهانی بهداشت (WHO) می گوید: سویه امیکرون از ویروس کرونا تا حالا در 89 کشور جهان شناسایی شده و موارد مبتلاشدن به آن در مناطقی که اینگونه شیوع یافته طی بازه ای یک و نیم تا سه روزه درحال دو برابر شدن است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت، سویه امیکرون به سرعت درحال شیوع در کشورهایی است که بخش زیادی از جمعیت آنها با تکیه به کارزار واکسیناسیون در مقابل بیماری «کووید ۱۹» مصون شده بودند.
با این وجود هنوز مشخص نیست که شیوع سریع سویه امیکرون به مقاومت آن در مقابل مصونیت به وجود آمده مرتبط می باشد یا افزایش سطح واگیرداری ویروس. این در حالیست که این احتمال نیز وجود دارد که تلفیقی از این دو عامل در شیوع گسترده سویه امیکرون نقش داشته باشد.
بگفته متخصصان برای پی بردن به شدت این سویه و تاثیر واکسیناسیون و مصونیت از پیش به وجود آمده بر شدت بیماری به داده های بیشتری نیاز است.
یکی از عوامل ناشناخته درباره امیکرون این است که این سویه تا چه حد منجر به موارد حاد بیماری «کووید ۱۹» می شود. داده های اولیه از آفریقای جنوبی حکایت از این داشت که سویه امیکرون در سطح وسیع موجب موارد حاد «کووید ۱۹» نمی گردد.
با این وجود سازمان جهانی بهداشت روز شنبه اصرار کرد که هنوز داده های کافی برای قضاوت درباره شدت بیماری «کووید ۱۹» در مبتلایان به سویه امیکرون در دست نیست.
به گزارش یورونیوز، در بیانیه این نهاد بین المللی آمده است: برای پی بردن به شدت این سویه و تاثیر واکسیناسیون و مصونیت از پیش به وجود آمده بر شدت بیماری به داده های بیشتری نیاز است.
منبع:

1400/09/28
12:22:46
5.0 / 5
492
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag