آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از ۲۷۲ میلیون نفر به کووید-۱۹

آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از ۲۷۲ میلیون نفر به کووید-۱۹

به گزارش بیو بگ مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۷۲ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۶ نفر رسیده است. مرگ پنج میلیون و ۳۴۵ هزار و ۸۲۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۴ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۳۰ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همینطور با بیشتر از ۵۱.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۸۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۷ هزار و هند با بیشتر از ۴۷۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۱، ۲۹۰، ۹۷۹ ۸۲۳، ۳۹۰ ۲ هند ۳۴، ۷۱۸، ۶۶۹ ۴۷۶، ۴۷۸ ۳ برزیل ۲۲، ۲۰۱، ۲۲۱ ۶۱۷، ۳۴۸ ۴ انگلیس ۱۱، ۰۱۰، ۲۸۶ ۱۴۶، ۷۹۱ ۵ روسیه ۱۰، ۱۰۳، ۱۶۰ ۲۹۲، ۸۹۱ ۶ ترکیه ۹، ۱۰۰، ۳۲۴ ۷۹، ۶۹۶ ۷ فرانسه ۸، ۳۹۹، ۸۴۶ ۱۲۰، ۹۸۳ ۸ آلمان ۶، ۶۵۶، ۱۶۱ ۱۰۷، ۶۷۵ ۹ ایران ۶، ۱۶۲، ۹۵۴ ۱۳۰، ۸۸۳ ۱۰ اسپانیا ۵، ۳۹۳، ۲۶۸ ۸۸، ۶۱۹ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۹۲ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار و ۲۸۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۵۴ مبتلا شدن و ۱۳۰ هزار و ۸۸۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.1400/09/25
11:01:06
5.0 / 5
544
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag