مخبر:

بسترهای لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

بسترهای لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

به گزارش بیو بگ، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد، اظهار داشت: بسترهای لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم نیز فراهم است.به گزارش بیو بگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جلسه کمیته تخصصی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار گردید.
محمد مخبر در این نشست ضمن اشاره به گزارش های عرضه شده از آمار واکسیناسیون در کشورهای مختلف، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست مستندات علمی و بررسی های انجام شده در کمیته های تخصصی در مورد واکسیناسیون را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عرضه نماید تا در این خصوص تصمیم گیری شود.
معاون اول رئیس جمهور همینطور به وضعیت موجودی واکسن کرونا در کشور اشاره و تصریح کرد: امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم هم فراهم است.
در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس دفتر رئیس جمهور هم حضور داشتند، عین الهی وزیر بهداشت گزارشی از آخرین میزان فوت شدگان ناشی از کرونا و تعداد مبتلایان عرضه کرد و به تشریح آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور پرداخت.
براساس گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق واکسن در کشور از ۱۰۹ میلیون دز عبور کرده و تابحال ۸۶ درصد از جمعیت دز اول را دریافت کرده و برای ۷۲ درصد هم دز دوم تزریق شده است.
در این جلسه گزارشی هم در مورد واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان عرضه و اعلام گردید امکان رصد وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است.
در ادامه این نشست برخی پیشنهادات وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات که شامل تصویب برنامه یک ساله مقابله با کرونا، کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون و مبحث مقابله با نتایج اقتصادی کرونا بود، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

1400/09/18
12:51:11
5.0 / 5
421
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag