سفیر ایران در آفریقای جنوبی اعلام كرد

امیکرون از رگ گردن به بچه ها نزدیک تر است

امیکرون از رگ گردن به بچه ها نزدیک تر است

به گزارش بیو بگ سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان اینکه  اُمیکرون بیشتر بچه ها را هدف قرار داده است، اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این زمان از  کمتر از۵۰۰ نفر در روز،  دیروز به بیشتر از ۱۶ هزار نفر در روز رسید.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، مهدی آقا جعفری ضمن اشاره به شیوع اُمیکرون « گونه جدید کرونا» در این کشور آفریقایی در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت:
« حدود ۱۰ روزی هست که در آفریقای جنوبی سویه یا گونه جدید کرونا به نام اُمیکرون شناسایی شده. بلافاصله شرکتهای هواپیمایی پروازها را به آفریقای جنوبی متوقف کردند و دنیا نگران گسترش این کرونای جدید شده است.
تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این زمان از کمتر از ۵۰۰ نفر در روز، روز گذشته به بیشتر از ۱۶ هزار نفر رسید. خوشبختانه تعداد فوتی ها محدود و روز گذشته ۲۱ نفر بود.
نکته مهم و کلیدی در اُمیکرون این است که بیشتر بچه ها را هدف قرار داده. بچه هایی که یا واکسن نزده اند یا فقط یک دوز زده اند. البته بزرگترها را که هر دو دوز واکسن راهم زده اند، مبتلا کرده. این نوع از کرونا الحمدلله بیشتر علایم خفیف داره و کمتر به بستری شدن در بیمارستان منجر میشود ولی در عین حال روز گذشته اعلام گردید کودکان زیر پنج سال هم در بیمارستان بستری شده اند.

سه نفر از فرزندان اعضای سفارت هم هفته گذشته مبتلا شدند. به احتمال زیاد از مدرسه گرفته اند. خدا رو شکر مشکل تنفسی و درگیری ریه ندارند. اُمیکرون فعلاً در بیشتر از ۴۰ کشور جهان چرخیده و در همسایگی ایران هم مشاهده شده است.
سازمان جهانی بهداشت گفته همه کشورها باید آماده اُمیکرون باشند. پس لطفا رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی تر بگیریم بویژه بخصوص مراقب کودکان و نوجوانان و بخصوص دانش آموزان عزیز که در ایران هم برخی به تازگی در مدرسه حضور پیدا می کنند، باشیم.
اُمیکرون این دفعه از رگ گردن به بچه ها نزدیکتره. »
منبع:

1400/09/14
22:03:05
5.0 / 5
490
تگهای خبر: بهداشت , بیمارستان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag