محققان انگلیسی پی بردند؛

قرار گرفتن در معرض نور قرمز صبحگاهی کاهش بینایی را بهبود می بخشد

قرار گرفتن در معرض نور قرمز صبحگاهی کاهش بینایی را بهبود می بخشد

بیو بگ: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که تنها سه دقیقه قرار گرفتن در معرض نور قرمز عمیق طلوع بامداد یک دفعه در هفته، می تواند بطور قابل توجهی کاهش بینایی را بهبود بخشد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعات پژوهشگران دانشگاه کالج لندن نشان میدهد قرار گرفتن روزانه سه دقیقه در معرض نور قرمز عمیق با طول موج بلند، سلول های میتوکندری تولیدکننده انرژی در شبکیه چشم انسان را روشن می کند و به تقویت قوه بینایی درحال کاهش کمک می نماید.
محققان دریافتند که در هنگام قرار گرفتن در معرض سه دقیقه نور قرمز عمیق ۶۷۰ نانومتری (طول موج بلند) در صبح، بطور متوسط ۱۷ درصد بهبودی در قوه دید کنتراست رنگ شرکت کنندگان به وجود آمد و اثرات این قرار گرفتن در معرض نور، حداقل تا مدت یک هفته ادامه دارد. با این وجود، هنگامی که همان آزمایش در پس از ظهر انجام شد، هیچ بهبودی مشاهده نشد.
دانشمندان می گویند فواید نور قرمز عمیق، پیشرفتی را برای سلامت چشم رقم می زند و باید به درمان های چشمی مقرون به صرفه خانگی منجر شود و به میلیونها نفر در سراسر جهان دارای کاهش دید طبیعی کمک نماید.
پروفسور «گلن جفری»، نویسنده اصلی این مقاله، اظهار داشت: «ما نشان دادیم که یک دفعه قرار گرفتن در معرض امواج طولانی نور قرمز عمیق در بامداد می تواند بطور قابل توجهی کاهش بینایی را بهبود بخشد، که یک مسئله مهم سلامتی است و میلیونها نفر را در جهان تحت تاثیر قرار می دهد.»
به گفته وی، «این اقدام ساده بطور قابل توجهی بر کیفیت زندگی با افزایش سن افراد تأثیر می گذارد و احتمالاً منجر به کاهش هزینه های اجتماعی ناشی از مشکلات در رابطه با کاهش بینایی می شود.»
در انسان ها در حدود ۴۰ سالگی، سلول های شبکیه چشم آغاز به پیر شدن می کنند و سرعت این پیری، تا حدی ناشی از میتوکندری سلول است که نقش آن تولید انرژی (معروف به ATP) و تقویت عملکرد سلولی است.
تراکم میتوکندری در سلول های گیرنده نور شبکیه که نیازهای انرژی بالایی دارند، بیشترین میزان را دارد. در نتیجه، شبکیه سریعتر از سایر اندام ها پیر می شود و با کاهش ۷۰ درصدی ATP هم راه است.
محققان مشاهده نمودند با قرار گرفتن چشم ها در معرض نور قرمز دارای عمق ۶۷۰ نانومتری (طول موج بلند) بهبود قابل توجهی در عملکرد گیرنده های نوری شبکیه بوجود آمد.
پروفسور جفری می گوید: «میتوکندری ها حساسیت های خاصی به نور با طول موج بلند دارند که بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد: طول موج های طولانی تر که ۶۵۰ تا ۹۰۰ نانومتر را در بر می گیرد، عملکرد میتوکندری را برای افزایش تولید انرژی بهبود می بخشند».


منبع:

1400/09/09
11:47:19
5.0 / 5
510
تگهای خبر: دانشگاه , درمان , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag