محققان كانادایی می گویند؛

احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است

احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است

بیو بگ: اختلال بیش فعالی فقط یک اختلال دوران کودکی نیست و تحقیقات جدید نشان میدهد که بزرگسالان مبتلا به این اختلال، چهار برابر بیشتر در معرض مبتلاشدن به اختلال اضطراب هستند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «ایسمه فولر تامسون»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه تورنتو کانادا، اظهار داشت: «این یافته ها نشان میدهد که بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی چقدر در مقابل اختلالات اضطراب فراگیر لطمه پذیر هستند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «مطالعات زیادی وجود دارد که اختلال بیش فعالی در بزرگسالان را با افسردگی و خودکشی مرتبط می کند، اما توجه کمتری به اختلالات فعالیت عمومی و سایر نتایج نامطلوب در طول زندگی شده است.»
برای این مطالعه، یک نمونه ملی متشکل از حدود ۶۹۰۰ پاسخ دهنده در نظرسنجی سلامت جامعه کانادایی-سلامت روانی بررسی شدند. نمونه شامل ۲۷۲ نفر مبتلا به اختلال بیش فعالی و ۶۸۲ نفر مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر بود.
یافته ها نشان داد که این ارتباط حتی در بانوانی که گرفتار بیش فعالی بودند پنج برابر احتمال ابتلاء به اختلال اضطراب بیشتر بود.
این یافته ها نشان میدهد که زنان مبتلا به اختلال بیش فعالی نیز ممکنست بیشتر مستعد ابتلاء به اضطراب باشند و بر نیاز به حمایت بیشتر از زنان مبتلا به این اختلال تاکید می کنند.
به گفته پژوهشگران، حدود ۶۰ درصد از مبتلایان به اختلال بیش فعالی که دارای اختلالات اضطرابی بودند، تجربه نامطلوب دوران کودکی مانند سوءاستفاده جنسی یا فیزیکی در دوران کودکی، یا خشونت مزمن خانوادگی والدین داشتند.
یافته ها همین طور نشان داد که احتمال ابتلاء به اختلال اضطراب همراه با اختلال بیش فعالی برای افرادی که در طول عمرشان سابقه اختلال افسردگی حاد داشتند، شش برابر بیشتر بود.


منبع:

1400/09/05
13:40:30
5.0 / 5
473
تگهای خبر: دانشگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag