رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام كرد

روند نزولی بستری و فوت ناشی از کرونا

روند نزولی بستری و فوت ناشی از کرونا

به گزارش بیو بگ رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر اعلام نمود: واکسیناسیون نوبت اول کرونا در ایران تا کنون 82 درصد و در اروپا 64 درصد است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: متوسط کشوری نوبت اول واکسیناسیون افراد ۱۲ سال به بالا در ایران ۸۲ و در اروپا ۶۴ درصد تا کنون است.

وی که در وبینار معاونان بهداشت دانشگا های علوم پزشکی کشور صحبت می کرد، اضافه کرد: متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۲ سال به بالا ۶۵ درصد، متوسط کشوری نوبت اول واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا ۸۳ درصد، متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۸ سال به بالا ۶۶ درصد، متوسط کشوری واکسیناسیون نوبت اول ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۳ درصد و متوسط کشوری واکسیناسیون نوبت دوم افراد ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ۵۴ درصد بوده است.

وی افزود: دغدغه فعلی ما پوشش گروههای سنی ۶۰ سال به بالا در نوبت سوم واکسیناسیون کرونا است که دستورالعمل آن به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ گردیده است.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر، اظهار داشت: امیدواریم با افزایش سرعت و اتمام واکسیناسیون این گروه بتوانیم به سراغ گروههای سنی پایین تر برای واکسیناسیون نوبت سوم برویم.

گویا اشاره کرد: باید گروههای سیار واکسیناسیون در محل های پرخطر برای گروههای سنی پرخطر فعال تر عمل کنند. به ویژه در جمعیت غیر ایرانی که پوشش حدود ۳۰ درصد است با انتظارات هنوز فاصله داریم.

وی با اشاره به این که در عین حال بیش از ۲ میلیون نوبت در نوبت های اول و دوم واکسیناسیون به غیرایرانی ها واکسن تزریق شده است، گفت: باید با کمک استانداری ها و فرمانداری ها و به وسیله اقناع سازی، این گروه را برای واکسیناسیون تشویق کرد.

روند نزولی بستری و فوت در هفته ۹۱ همه گیری کرونا

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر در ادامه به بررسی هفتگی وضع موجود همه گیری کرونا در کشور پرداخت و اظهار نمود: هفته چهارم آبان ۱۴۰۰ مطابق با هفته ۹۱ همه گیری کرونا در کشور بود. در این هفته شاهد ادامه روند نزولی بستری ها و فوت شدگان بر اثر کرونا بودیم.

وی ادامه داد: روند سرپایی نیز کاهش شایان توجهی یافته و از ۵۳ هزار به ۴۱ هزار مورد رسیده است. فوت شدگان نیز از ۹۶۴ به ۸۳۳ مورد رسیده است.

وی افزود: در استان تهران با جمعیت و اهمیتی که دارد موارد بستری کاهشی است و از ۱۰۱۵ به ۹۳۴ مورد و در سرپایی از ۲۴۲۷ به ۱۵۵۵ مورد و فوت شدگان نیز از ۱۳۵ به ۱۰۶ مورد رسیده است.

وی وضعیت استان هایی مانند ایلام، آذربایجان غربی، کردستان، یزد، خراسان جنوبی، سمنان، کرمان و چهارمحال و بختیاری را نگران کننده اعلام نمود و خواهان تمهیداتی برای کاهش این روند شد.

بنابراعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی متوسط کشوری فوت شدگان را ۱۰ مورد در یک میلیون نفر اعلام نمود و اظهار داشت: گلستان با ۲ مورد در میلیون کمترین فوتی و بوشهر با ۳۰ و خوزستان با ۲۱ درصد بیشترین میزان فوتی را در میان استانها در این هفته داشته اند.
منبع:

1400/09/01
23:05:13
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag