پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی رادیولوژی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی رادیولوژی

وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرارسیدن 17 آبان، روز جهانی رادیولوژی، از خدمات و کوشش های ایثارگرانه رادیولوژیست ها و پرتونگاران کشور در روزهای کرونا در خدمت رسانی به بیماران، قدردانی کرد.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وزارت بهداشت، در متن پیام دکتر بهرام عین اللهی آمده است: « ۸ نوامبر مصادف با ۱۷ آبان ماه سالروز کشف اشعه ایکس توسط رونتگن دانشمند آلمانی که با عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده است، فرصت مناسبی برای یادآوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین کننده همکاران محترم رادیولوژیست و پرتو نگاران پر تلاش در مجموعه سیستم سلامت کشورمان است.

بی شک با این کشف دریچه ای نو به جهان دانش پزشکی گشوده شد و در اندک زمان، قابلیت های آن در کمک به تشخیص های پزشکی و نیز درمان بیماران بر همگان آشکار شد و امروز تصویرنگاری جز لاینفک علم پزشکی شمرده می شود.

زنجیره سلامت حلقه های به هم پیوسته ای دارد که هر یک در جایگاه خویش، نقش بهادار و مهمی در حفظ سلامت آحاد جامعه ایفا می کنند و با همکاری سلسله وار این حلقه ها است که در نهایت آرامش حاصل از سلامت در سطح جامعه مشاهده می گردد.

در روزهای شیوع بیماری کرونا، بااینکه کار و مشغله عزیزان زحمتکش در عرصه رادیولوژی چندبرابر شد، اما هیچ وقت در راه خدمت به مردم و بیماران و انجام رسالت کاری و سازمانی خود احساس خستگی نداشته اند و همیشه برای سلامت بیماران، از بیماری کرونا و ابتلای به آن، ترس و واهمه ای نداشته اند.

در بحبوحه شیوع بیماری کرونا و مبارزه با آن، تلاشگران عرصه رادیولوژی دوشادوش سایر حوزه های بهداشت و درمان استان برای حفظ جان و سلامت مردم و بیماران، ایثار و ازخودگذشتگی نشان داده اند، آنها در روزهای بیماری کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری ایستادند و اقدامات آنان جزو اثرگذارترین خدمات سیستم سلامت بشمار می رود که با هیچ زبان و قلمی نمی توان از این احساس مسئولیت و ایثار و ازخودگذشتگی تقدیر و تشکر کرد.

روز رادیولوژی، سمبل و نمادی برای پاسداشت از خدمات و جانفشانی پرتونگاران و رادیولوژیست ها است که با ارائه خدمات نوین و اثربخش دانش آموختگان این رشته، بازتوانی و نوتوانی حقیقی بیماران مشهود گردیده و خدمات بالنده و بسیار موثر این گروه از سیستم سلامت خصوصاً در دوران بیماری کرونا بیش از گذشته مورد توجه واقع شده است.

ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن این روز، از زحمات بی دریغ و ایثارگری های مجدانه همه همکاران حوزه پرتونگاری و رادیولوژی تقدیر و تشکر نموده و از درگاه حضرت حق، دوام توفیق و سلامتی برای این بخش موثر از حوزه سلامت کشور را آرزومندم.»1400/08/18
11:26:38
5.0 / 5
1253
تگهای خبر: آرامش , بهداشت , بیماری , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag