مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط سطح آنتی بادی پایین و مبتلاشدن به کووید 19

ارتباط سطح آنتی بادی پایین و مبتلاشدن به کووید 19

بیو بگ: یک مطالعه جدید نشان میدهد افرادی که بعد از دریافت واکسن کووید 19 سطح آنتی بادی کمتری دارند، بیشتر در معرض مبتلاشدن به موارد جدید بیماری هستند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، پژوهشگران سازمان بهداشت جهانی به بررسی این مساله پرداختند که آیا ارتباطی بین واکنش آنتی بادی ضعیف بعد از واکسیناسیون و خطر ابتلاء به عفونت جدید وجود دارد یا خیر.
این مطالعه بینشی در مورد ارتباط بین میزان آنتی بادی و عفونت های پیشرونده ارائه می دهد و نشان میدهد که چرا افراد مبتلا به برخی بیماریهای زمینه ای ممکنست به تزریق دوز تقویتی (بوستر) نیاز داشته باشند.
در این مطالعه حدود ۵۰۰ نفر از کادر درمان یک بیمارستان مورد بررسی قرار گرفتند. خیلی از شرکت کنندگان در این مطالعه آزمایش آنتی بادی انجام دادند تا مشخص شود بدن آنها چقدر به واکسن پاسخ می دهد.
از ۳۹ بیمار، سطح آنتی بادی ۲۲ نفر پیش از ابتلاء به ویروس اندازه گیری شده بود.
محققان به روند واضحی بین افرادی که آزمایش کووید ۱۹ شأن مثبت بود و کسانی که پیش از عفونت، سطح آنتی بادی شأن پایین بود، پی بردند.
نتایج نشان میدهد که حداقل در بعضی موارد، واکسن در مقابل بیماری علامت دار محافظت می کند اما در مقابل ابتلاء مجدد به عفونت محافظت نمی نماید.
از اینرو پژوهشگران تاکید دارند که باید دوز تقویتی به افراد تزریق شود چونکه آنتی بادی های یک فرد، چه بطور طبیعی بوسیله عفونت ایجاد شوند یا بوسیله واکسن، به مرور زمان از بین می روند.
با این حال، تزریق های تقویت کننده می توانند موجب افزایش شدید سطح آنتی بادی شده و فرد را نسبت به عفونت ایمن کنند.


منبع:

1400/08/17
10:02:51
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag