كرونا در جهان؛

بیش از ۲۴۷ میلیون بیمار مبتلا به کووید در جهان

بیش از ۲۴۷ میلیون بیمار مبتلا به کووید در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 247 میلیون و 137 هزار و 539 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 10 هزار و 545 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 223 میلیون و 881 هزار و 629 نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۷۶۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۷ هزار و هند با بیش از ۴۵۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۶، ۷۹۹، ۹۷۰ ۷۶۶، ۱۱۷ ۲ هند ۳۴، ۲۷۳، ۳۰۰ ۴۵۸، ۲۱۹ ۳ برزیل ۲۱، ۸۰۴، ۰۹۴ ۶۰۷، ۷۶۴ ۴ انگلیس ۹، ۰۱۹، ۹۶۲ ۱۴۰، ۵۵۸ ۵ روسیه ۸، ۴۷۲، ۷۹۷ ۲۳۷، ۳۸۰ ۶ ترکیه ۸، ۰۰۹، ۰۴۰ ۷۰، ۴۱۰ ۷ فرانسه ۷، ۱۶۰، ۵۴۸ ۱۱۷، ۶۷۱ ۸ ایران ۵، ۹۱۶، ۲۱۱ ۱۲۶، ۱۲۶ ۹ آرژانتین ۵، ۲۸۸، ۲۵۹ ۱۱۵، ۹۴۲ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۱۱، ۱۴۸ ۸۷، ۳۶۸ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۷ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۱۹ هزار و ۹۶۲ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع پنج میلیون و ۹۱۶ هزار و ۲۱۱ مبتلاشدن و ۱۲۶ هزار و ۱۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی، مکزیک و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/08/09
12:30:58
5.0 / 5
498
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag