عضو كمیسیون بهداشت مجلس:

غربالگری در ایران و بخصوص لرستان ضعیف است

غربالگری در ایران و بخصوص لرستان ضعیف است

به گزارش بیو بگ لرستان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: غربالگری در ایران و بخصوص لرستان ضعیف است.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: دو مقوله سلامت و امنیت باید اولویت حاکمیت باشد چونکه سلامت مردم از اهمیت بسزایی دارد.
وی ضمن اشاره به این که افزایش جمعیت جزو اولویت های کمیسیون بهداشت است، بیان نمود: بسیاری از افرادی که نابارور هستند به خاطر وقفه انداختن در باروری است و این تاخیر سبب شده که زوجها گرفتار ناباروری شوند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید زوجین در مراکز آموزشی و مشاوره ای آموزش های لازم را کسب و بعد از ازدواج بلافاصله فرزند دار شوند.
ابراهیمی ضمن اشاره به این که یکی از منویات مقام معظم رهبری افزایش جمعیت است، اضافه کرد: در این راستا با تلاش هایی که در مجلس صورت گرفت موفق شدیم که هزینه های ناباروری زوجین را زیر پوشش بیمه قرار دهیم و این قدم مهمی است که اعتبار آن در بودجه هم لحاظ شده است.
وی تصریح کرد: نتایج ناباروری نظیر مشکلات روحی و روانی را باید در جامعه بررسی کرد چونکه برای این قشر مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بوجود می آورد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این که غربالگری در ایران و بخصوص لرستان ضعیف است، اضافه کرد: مردم باید به سلامت خود اهمیت بدهند بعنوان نمونه، مردان پس از چهل سالگی بیماریابی پروستات را هر ۱۰ سال یکبار انجام دهند.
ابراهیمی اظهار داشت: همینطور مردان بالای ۵۰ سال برای اطمینان از سلامت خود باید کونولوسکوپی انجام دهند.
وی بیان نمود: همینطور لزوم دارد که بانوان هم به سلامت خود اهمیت بیشتری دهند و در سنین بالای ۴۰ سال تست عارضه یابی سرطان سینه را انجام دهند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاسیس مراکز پیشگیری می تواند از بروز خیلی از کانسرها در میان زنان و مردان جلوگیری نماید البته مردم هم باید به سلامت خود در این راستا بیشتر اهمیت دهند.
منبع:

1400/07/27
10:07:29
5.0 / 5
576
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag