فوت بیش از 4 و هشت دهم میلیون مبتلا به کووید-19 در جهان

فوت بیش از 4 و هشت دهم میلیون مبتلا به کووید-19 در جهان

بیو بگ: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 238 میلیون و 369 هزار و 454 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 863 هزار و 98 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 215 میلیون و 503 هزار و 341 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۰ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۵ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
همین طور ایران با مجموع پنج میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۳۴ مبتلا و ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلاشدن به کرونا قرار گرفته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۵، ۱۷۹، ۲۰۹ ۷۳۳، ۰۵۸ ۲ هند ۳۳، ۹۵۳، ۴۷۵ ۴۵۰، ۶۲۱ ۳ برزیل ۲۱، ۵۶۷، ۱۸۱ ۶۰۰، ۸۸۰ ۴ انگلیس ۸، ۱۲۰، ۷۱۳ ۱۳۷، ۶۹۷ ۵ روسیه ۷، ۷۴۶، ۷۱۸ ۲۱۵، ۴۵۳ ۶ ترکیه ۷، ۴۱۶، ۱۸۲ ۶۵، ۹۸۴ ۷ فرانسه ۷، ۰۵۲، ۵۲۰ ۱۱۷، ۰۴۴ ۸ ایران ۵، ۶۹۱، ۶۳۴ ۱۲۲، ۳۷۰ ۹ آرژانتین ۵، ۲۶۵، ۵۲۸ ۱۱۵، ۴۵۸ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۷۳، ۶۱۹ ۸۶، ۷۷۸ به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/18
11:54:12
5.0 / 5
451
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag