پیشبینی سرماخوردگی های شدید با کاهش محدودیت های اجتماعی

پیشبینی سرماخوردگی های شدید با کاهش محدودیت های اجتماعی

به گزارش بیو بگ پزشکان در انگلیس می گویند از آنجائیکه محدودیت های در رابطه با شیوع کرونا در طول همه گیری، ارتباطات اجتماعی را به میزان قابل توجهی کم کرد،  موارد مبتلا شدن به سرماخوردگی معمولی و آنفلوآنزا به مدت بیش از یک سال حدودا وجود نداشت.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، آنها در عین حال تاکید دارند: حالا که این مقررات برداشته شده و مردم معاشرت را به صورت گسترده ای از سر گرفته اند، سرماخوردگی و سرفه زیاد شده است و در نتیجه، خیلی از بیماران از مبتلا شدن به شدیدترین انواع سرماخوردگی ها که تابحال تجربه کرده اند، شکایت دارند و در مواردی حتی از عوارض آن که هفته ها طول می کشد تا برطرف شود، خبر می دهند.
بعنوان مثال برای "ربه کا لاندن"، بیمار ۲۴ ساله و اهل بورنموت (انگلیس)، معمولاً سرماخوردگی به مفهوم آبریزش بینی، عطسه و قدری گلودرد و کوفتگی بود اما سرماخوردگی های جدید او متفاوت و شدید شده است.
او می گوید که سرماخوردگی اخیرش، شبیه گذشته نبوده و شرح داده که در طول این بیماری به سختی میتوانسته بخوابد و حتی چند آزمایش سریع کرونا هم نشان داده اند که او به کووید-۱۹ مبتلا نبوده است.
سایر بیماران هم درباره این که سرماخوردگی جدید، آنها را از پا انداخته و برای بعضی از آنها بیشتر از یک ماه طول کشیده است، صحبت کرده اند.
دکتر فیلیپ کِی، پزشک عمومی در لندن در اینباره به شبکه خبری بی بی سی گفته است: این روزها شاهد افزایش موارد گلودرد و سرفه، سرماخوردگی و عفونت های ویروسی هستیم.
وی ادامه داد: این روزها ما جوری دور هم جمع می شویم که در ۱۸ ماه گذشته چنین نکرده بودیم. در طول اولین قرنطینه، کاهش مبتلا شدن به بیماری های عفونی (غیرکووید) را شاهد بودیم که به اعتقاد ما عموما نتیجه محدودیت دیدارها بوده است.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، خبر خوش این که سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین گزارش خود درباره موارد آنفلوآنزا اعلام نموده است به رغم نگرانی در مورد بروز شیوع گسترده میان مردم، موارد مبتلا شدن در جهان برای این موقع از سال، کمتر از پیشبینی هاست.
هرچند پروفسور آنتونی هارندِن، معاون دبیرکل کمیته مشترک واکسیناسیون و مصونیت در انگلیس، اخطار داده است که با نزدیک شدن فصل زمستان، اوضاع می تواند بدتر شود.
او اظهار داشت که در زمستان آتی، کاهش سطح مصونیت در مقابل آنفلوآنزا می تواند مشکل بالقوه بزرگ تری از کووید باشد.
وی ادامه داد: ما در چند سال قبل بخصوص در طول قرنطینه (کووید) موارد بسیار بسیار محدودی از مبتلا شدن به آنفلوآنزا را داشتیم و می دانیم که با افت موارد مبتلا شدن به آنفلوآنزا، سطح مصونیت مردم هم کاسته می شود و بازگشت آزاردهنده و مشکل سازِ آنرا سبب می شود.
منبع:

1400/07/04
11:08:47
5.0 / 5
599
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , عفونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیو بگ BioBag