آمریکا، هند و برزیل درصدر آمارهای کرونا

آمریکا، هند و برزیل درصدر آمارهای کرونا

بیو بگ: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 230 میلیون و 326 هزار و 827 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 722 هزار و 911 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 207 میلیون و 33 هزار و 588 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۳.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۹۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۱ هزار و هند با بیش از ۴۴۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر اساس این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۹۹ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۴۳، ۲۴۲، ۳۰۲۶۹۶، ۸۶۷۲هند۳۳، ۵۳۱، ۴۹۸۴۴۵، ۸۰۱۳برزیل۲۱، ۲۴۷، ۰۹۴۵۹۱، ۵۱۸۴انگلیس۷، ۴۹۶، ۵۴۳۱۳۵، ۴۵۵۵روسیه۷، ۳۱۳، ۸۵۱۱۹۹، ۸۰۸۶فرانسه۶، ۹۶۴، ۶۹۹۱۱۶، ۲۵۱۷ترکیه۶، ۹۰۴، ۲۸۵۶۲، ۰۶۵۸ایران۵، ۴۵۹، ۷۹۶۱۱۷، ۹۰۵۹آرژانتین۵، ۲۴۳، ۲۳۱۱۱۴، ۵۷۹۱۰کلمبیا۴، ۹۴۳، ۶۲۲۱۲۵، ۹۶۲به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/06/31
12:16:14
5.0 / 5
492
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag