توزیع تنها ۲ درصد واکسن کرونا در آفریقا

توزیع تنها ۲ درصد واکسن کرونا در آفریقا

به گزارش بیو بگ دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: تنها دو درصد از واکسن های کووید-۱۹ در آفریقا توزیع شده است.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه تابحال بیشتر از ۵.۷ میلیارد دُز واکسن کووید-۱۹ در سرتاسر جهان تزریق شده، اظهار داشت: تنها دو درصد از این میزان واکسن در آفریقا توزیع شده است.
سازمان ملل از همه کشورها درخواست نمود تا آخر سال جاری میلادی (۲۰۲۱) حداقل ۴۰ درصد از جمعیت خویش را در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند و این امید وجود دارد که ۷۰ درصد از جمعیت جهان تا اواسط سال آینده واکسینه شوند.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد بیماری کووید-۱۹ و برابری توزیع واکسن در آفریقا که بیشتر از ۱.۲ میلیارد نفر در آن زندگی می کنند، اظهار نمود: با این وجود تابحال تنها دو کشور در آفریقا به ۴۰ درصد هدف تعیین شده رسیده اند که کمترین میزان در مقایسه با هر منطقه دیگری است.
وی ادامه داد: این مورد به این علت نیست که کشورهای آفریقایی ظرفیت یا تجربه لازم برای توزیع واکسن کووید-۱۹ را ندارند بلکه آنها توسط دیگر کشورهای جهان نادیده گرفته شده اند.
به گزارش بیو بگ به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، آدهانوم توضیح داد که سرعت پایین واکسیناسیون کرونا در آفریقا جمعیت این منطقه را در معرض مبتلا شدن به بیماری و مرگ قرار می دهد.
منبع:

1400/06/24
14:26:59
5.0 / 5
446
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag