محققان برزیلی پی بردند؛

هورمون ورزش از مبتلا شدن به نوع شدید کووید ۱۹ پیشگیری می کند

هورمون ورزش از مبتلا شدن به نوع شدید کووید ۱۹ پیشگیری می کند

تحقیقات نشان می دهد که هورمون ˮایریسینˮ تولید شده در طول ورزش می تواند بوسیله مدولاسیون ژن های میزبان، از نوع شدید بیماری کووید۱۹ پیشگیری نماید.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یافته های این تحقیق نشان داده است که چرا در طول پاندمی کووید ۱۹ ورزش کردن اهمیت دارد چونکه میزان مناسب ورزش از شدت بیماری کووید ۱۹ می کاهد.
بیماران مبتلا به چاقی به علت نقش آنزیم ۲ تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE۲) در عفونت ویروسی بیشتر مستعد ابتلاء به کووید ۱۹ شدید هستند. ACE۲ در سلول های انسانی توسط ژن های مختلف در رابطه با افزایش یا کاهش تکثیر ویروس تنظیم می شود.
یافته های این تحقیق شامل کشت سلول های انسان نشان دهنده اثر مثبت ایریسین بر بیان ژن های مختلف در ارتباط با عفونت ویروسی ناشی از کروناویروس است.
از اینرو کاهش ژن های تنظیم کننده ACE۲، نگاههای امیدوارکننده ای برای درمان عفونت کووید ۱۹ است.
یافته های محققان دانشگاه ایالتی سائوپائولو برزیل نشان داده است که ایریسین، هورمون ترشح شده از عضلات در طول ورزش، می تواند اثر درمانی بر روی بیماران کووید ۱۹ داشته باشد.
تیم تحقیق پس از بررسی بیان ژن سلولی دریافت که ژن تنظیم کننده ایریسین با تکثیر کروناویروس در سلول های انسانی مرتبط می باشد.
همچنین مشخص شد که هورمون ایریسین سطح رونویسی ژن Trib۳ را سه برابر می کند. تحقیقات قبلی اهمیت حفظ بیان ژن TRIB۳ را نشان داده است. در واقع، بیان TRIB۳ اغلب در افراد مسن کاسته می شود، عاملی که امکان دارد با افزایش تکثیر کروناویروس و خطر بالاتر ابتلاء به کووید ۱۹ در این بخش از جمعیت ارتباط داشته باشد.

1400/06/15
11:19:07
5.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag