مطالعات نشان می دهد؛

پیاده روی سبب افزایش طول عمر می شود

پیاده روی سبب افزایش طول عمر می شود

بیو بگ: نتایج مطالعات نشان می دهد تعداد بالای گام های برداشته در روز با افزایش طول عمر مرتبط می باشد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند افرادی که روزانه حدود ۷۰۰۰ قدم بر می داشتند، در مقایسه با افرادی که هر روز قدم های کمتری بر می داشتند، ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر در معرض مرگ ناشی از تمام علل در طول ۱۱ سال پیگیری بودند.
این مطالعه نشان داد که گام های سریع تر لزوماً بهتر نیستند. شدت گام ها یا تعداد گام ها در دقیقه، بر خطر مرگ تأثیر نمی گذارند.
«آماندا پالچ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ماساچوست، در این زمینه می گوید: «دستگاه های گام شمار می توانند ابزارهای مفیدی برای نظارت و ارتقا فعالیت در عموم مردم باشند.»
وی در ادامه می افزاید: «قدم های برداشته شده در روز یک معیار ساده و آسان برای نظارت است و برداشتن تعداد قدم های بیشتر در روز ممکنست یک راه خوب برای ارتقای سلامت باشد.»
به گفته پژوهشگران، «یافته های این مطالعه، یک پیام بزرگ و خوب دارد: الزاماً نیازی به رفتن به باشگاه ورزشی نیست، نیازی به خرید تجهیزات نیست، فقط راه رفتن را شروع کنید.»
محققان تاکید می کنند ورزش می تواند با بهبود فشار خون، کاهش کلسترول، بهبود قند خون در افراد دیابتی و کمک به کاهش وزن، خطرات قلبی عروقی را کم کند.
محققان تاکید می کنند هیچ عدد جادویی برای همه وجود ندارد. بجای تمرکز بر ۱۰، ۰۰۰ گام در روز، بر برداشتن قدم های بیشتر نسبت به روز قبل تمرکز کنید. اگر کمتر از ۵۰۰۰ قدم در روز دارید، اهتمام کنید در چند هفته آتی آنرا به ۶۰۰۰ قدم افزایش دهید.


منبع:

1400/06/14
09:22:15
5.0 / 5
427
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag