پزشكان انگلیسی می گویند:

کاهش پادتن حاصل از واکسن کرونا در سالمندان بالای ۷۰ سال

کاهش پادتن حاصل از واکسن کرونا در سالمندان بالای ۷۰ سال

پزشکان انگلیسی می گویند: میزان پادتن حاصل از واکسن کووید-19 در بدن افراد بالای 70 سال رو به کاهش است و این سوال را پیش می آورد که دُز یادآور یا تقویتی چه موقع برای آنها تزریق خواهد شد؟


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، داده های جدید از "اداره آمار ملی بریتانیا" نشان میدهد که هرچند هنوز میزان مصونیت در سالمندان بالا است اما از تعداد افراد در این رده سنی که پادتن کووید-۱۹ دارند، کاهش می یابد.
گزارش ها حاکیست شاخص ۹۴.۴ درصد افراد بالای ۸۰ سال که در ماه ژوئیه پادتن ضد ویروس کرونا داشتند، هم اکنون به ۹۲ درصد کم شده است.
کارشناسان معتقدند که این درصد همچنان سیر نزولی خواهد پیمود و تعدادی از ادامه این روند نزولی در ماه های زمستان نگرانند.
دکتر "کوئنتین فایوِلمَن" از آزمایشگاه پزشکی لندن می گوید: از آنجائیکه سالمندان و افراد لطمه پذیر اولین افراد در صف واکسیناسیون بودند به همین گونه در صورتیکه به فصل سرما نزدیک می شویم، آنها اولین کسانی اند که مصونیت خودرا از دست می دهند. احتمال می رود موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در فصول پاییز و زمستان همراه با دیگر بیماریها همچون آنفلوآنزا افزایش یابد. افرادی که بیشترین لطمه پذیری را دارند، نباید مصونیت حیاتی خودرا از دست بدهند. تا حالا تنها قشر یک درصدی لطمه پذیر جامعه که سیستم ایمنی بدنشان بسیار ضعیف است، برای دریافت سومین واکسن در نظر گرفته شده اند. حال در ماه سپتامبر هستیم و همچنان منتظریم ببینیم چه افراد دیگری واکسن یادآوری را دریافت خواهند کرد.
در گزارش روز چهارشنبه اداره آمار ملی آمده است: تحقیقات ما نشان میدهد که در هفته های اخیر تا روز ۹ اوت ۲۰۲۱، درصد پادتن در خون افراد بزرگسال حاکی از افزایش یا سطح بالای آن در تمام رده های سنی بوده است اما میزان پادتن در خون سالمندان در سراسر بریتانیا اندکی کم شده است.
این گزارش می افزاید: از اختتام ماه ژوییه، میزان پادتن در خون افراد ۷۰ سال به بالا کم شده است.
به گزارش ایندیپندنت، روز چهارشنبه کمیته مشترک واکسیناسیون و مصونیت (جِی سی وی آی) نیز اعلام نمود که سومین دز واکسن به حدود ۵۰۰ هزار نفر از لطمه پذیرترین شهروندان بریتانیا عرضه خواهد شد اما هیچ تصمیمی در مورد برنامه واکسیناسیون یادآوری فصل پاییز که مدت ها است همه در انتظار آن هستند، اعلام نشده است. همین طور از پژوهشگران خواسته شده است که تولید واکسن های یادآور برای بزرگسالان را تسریع کنند.1400/06/13
22:26:35
5.0 / 5
597
تگهای خبر: بیماری , پزشكی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag