عین اللهی:

از فردا مشکل تأمین واکسن نداریم

از فردا مشکل تأمین واکسن نداریم

وزیر بهداشت در جریان سفر خود به استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: از فردا مشکل تأمین واکسن برطرف می شود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در مسافرت خود با استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: هر روز واکسن درحال واردات است. از سویی دیگر ۴ مرکز تولید واکسن داخلی تایید شده است و فکر می کنم مشکل ما حالا در تأمین واکسن نیست.
وی ادامه داد: در این هفته ای که گذشت مقداری مشکل در تأمین واکسن داشتیم اما از فردا مشکل تأمین واکسن نداریم و مردم بابد در اجرا به ما کمک کنند که واکسیناسیون به صورت کاری جهادی و انقلابی سریع صورت گیرد که انشالله دیگر شاهد مرگ و میر مردم نباشیم.
عین اللهی اظهار نمود: یک نگرانی برای آبان ماه داریم که باید پیش از آبان واکسیناسیون را با سرعت انجام دهیم.
عین اللهی بعد از حضور و بازدید از مرکز واکسیناسیون مستقر در مجتمع خوابگاهی گلستان، بخش دیالیز و بخش پیوند اعضا و آی سی یو بیمارستان امام رضا، مجتمع خوابگاهی تلاش و دیدار با امام جمعه تبریز، در جلسه هیات رئیس این دانشگاه حضور یافت و از خادمان حوزه سلامت قدردانی کرد.
وزیر بهداشت در سخنان خود با اولویت قرار دادن حوزه بهداشت نسبت به درمان اضافه کرد: امروز بحث مهمی که باید آنرا جدی و مقدم در نظر بگیریم بحث پیشگیری و مقابله با بیماری از راه حوزه بهداشت است امروزه در تمام دنیا آنهایی که موفق بوده اند همین راه را در پیش گرفته اند و ما هم جهت پیوستن به کشورهای موفق باید همین مسیر را ادامه دهیم و بحث پزشک خانواده، نظام ارجاع از شاخصهای مهم این فرآیند هست که باید به آن توجه و مشکلات پیش رو را به صورت ریشه ای حل نماییم.
وی تصریح کرد: هر بیمار کووید19 برای درمان در بیمارستان درخلال 30 تا 40 میلیون تومان هزینه دارد ولی میتوان با استفاده از واکسیناسیون و همینطور استفاده از ماسک و پروتکلهای بهداشتی تا پیش از درگیری به این بیماری جان افراد را نجات داد و جلوی هزینه های بیشتر را بگیریم.
عین اللهی اضافه کرد: در بیماری های غیرواگیر ما گرفتار مشکلات زیادی هستیم و مدام در این مورد هزینه های اضافی به وجود می آید یعنی به جای تعویض دریچه قلب ما باید از مبتلا شدن به بیماری های قلبی جلوگیری نماییم.
وزیربهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به مصرف دو برابری دارو در کشور نسبت به متوسط مصرف جهانی اشاره و از آن انتقاد نمود و اظهار داشت: رسالت سیستم بهداشت و درمان کاملا مشخص است و ما نباید اجازه بدهیم این حوزه با سیاست درگیر شود.
عین اللهی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از دانشگاههای پیشرو کشور است و توانسته اساتید و دانشمندان بزرگی را تربیت کند و ما هم قول همکاری لازم را جهت پیشبرد اهداف آنها می دهیم. مردم استان آذربایجان شرقی مردمی پرکار، بی ادعا هستند و از روحیه ولایت پذیری برخوردار می باشند.
وزیر بهداشت شرایط کرونایی فعلی کشور را شرایط پر فراز و نشیب عنوان نمود و اضافه کرد: همه ما با تلاش و مشارکت همدیگر باید بیشتر از گذشته و خیلی محکم وارد صحنه شده و جلوی ضررها را بگیریم و در این خصوص باید از تمام ظرفیتها و نیروها بهره ببریم.
وی از تأمین واکسن به مقدار لازم برای واکسیناسیون اطلاع داد و اظهار داشت: از همین حالا شما برنامه ریزی های لازم را برای افزایش واکسیناسیون انجام بدهید و تأمین واکسن را بعنوان قولی از سوی ما مد نظر داشته باشید. 6 هفته پس از این تاریخ، زمان طلایی برای واکسیناسیون است حتی یک ثانیه هم نباید زمان را تلف نماییم و باید به صورت ضربتی بحث واکسیناسیون را به جلو ببریم.1400/06/12
17:23:50
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag