تاکید وزیر بهداشت به عملگرایی و نگاه رو به جلو در مدیریت کرونا

تاکید وزیر بهداشت به عملگرایی و نگاه رو به جلو در مدیریت کرونا

بیو بگ: وزیر بهداشت ضمن تقدیر از زحمات دکتر سعید نمکی در مدیریت بیماری کرونا در عین حال بر لزوم عملگرایی و اتخاذ تصمیمات با نگاه رو به آینده تاکید نمود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در مراسم تکریم و قدردانی دکتر سعید نمکی، با عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله و با درود بر روح پر فتوح رهبر کبیر انقلاب و شهدای دفاع مقدس و مدافعان سلامت، اظهار داشت: ما در پیچ تاریخی به سر می بریم که در طول تاریخ کشورمان کم نظیر است. در دفاع مقدس کل شهدا ۲۳۰ هزار نفر در ۸ سال بودند، اما ما در یک سال و نیم کرونا بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر فوتی داشتیم. کشور ما در طول تاریخ بخصوص پس از انقلاب نشان داد می تواند مردانه مقابل همه چیز بایستد و تاریخ پس از انقلاب ما نمایانگر کار ماست. در دفاع مقدس تمام دنیا بر ضد ما بود و ما سلاح نداشتیم و فقط بچه های عاشق بسیجی بودند که با شهادت خود در مقابل دشمن ایستادند، این مردم هیچگاه خسته نمی شوند و در مقابل مشکلات خواهیم ایستاد.
وی ادامه داد: از روز پس از انقلاب ما یک روز بدون توطئه نداشتیم و به شکل مختلف تحت فشار هستیم اما مردم خسته نمی شوند. در دوران کرونا به قول شهید سلیمانی «تهدیدها بهترین فرصت هاست» و قشر پزشکی و نظام سلامت در دوران کرونا شکوفا شدند. پیش از کرونا دشمنان هجمه های بسیاری به قشر پزشکی وارد کردند چونکه موفق ترین قشر کشور پس از انقلاب قشر سلامت بوده است. ما در ابتدای انقلاب فقط شماری پزشک هندی و پاکستانی داشتیم و عزیزان بسیاری زحمت کشیدند و ما به اینجا رسیدیم و دشمن نوک حمله را به سمت قشر پزشکی گرفته بود و متاسفانه برخی رسانه ها هم همراه شده بودند و چهره قشر پزشکی را منفی نشان می دادند اما امروز ما بیشتر از ۲۰۰ شهید سلامت داریم.
او تصریح کرد: من یکسال پیش جانشین شهید زارع_ رئیس بیمارستان لبافی نژاد شدم و امروز جایگزین دکتر نمکی که شهید زنده هستند شده ام و این پرچم هیچ گاه بر زمین نخواهد ماند. خداوند نعمت های بسیاری به ما داده است و وقتی نعمتی مانند سلامتی را از دست می دهیم قدر آنرا می دانیم. خدمت گذاری یک نعمت بزرگ است. نظام جمهوری اسلامی نظام نوکری و خدمتگزاری است و هرکس احساس نوکری نمی کند جا در این بین ندارد. زمانی که در جبهه ها تیراندازی و حمله می شد نگاه به عقب و پهلو نبود و نگاه به جلو بود و اگر امروز تهاجم به خدمتگزاران می شود همان ترکش ها است. ما باید نگاهمان رو به جلو باشد و تلاش شبانه روزی داشته باشیم و اگر یادتان باشد مقام معظم رهبری در نماز جمعه پس از فتنه ۸۸ فرمودند من آبرویم را می دهم و ما امروز شاهد آن هستیم دکتر نمکی آبروی خویش را در راه خدمت به مردم داد و این نشان از مردانگی ایشان است. ما فرزندان صادق رهبر هستیم و ما پاسدار خون شهدا هستیم.
وی ادامه داد: امروز در کل وزارت بهداشت و دانشگاه ها به مردان و زنان عمل گرا نیاز داریم. امروز وزارت بهداشت عرضه جهاد فی سبیل الله است و راه ادامه خواهد داشت و ما هم پرچم را در انتها به دست کس دیگری خواهیم داد، ما ایستاده ایم و کوتاه نمی آییم هر چقدر به ما در فضای مجازی و حقیقی ترکش بزنند ناامید نمی شویم و همان گونه که مردم مردانه ایستادند مردانه خواهیم ایستاد و کرونا بزودی خواهد رفت و این امتحانی در این مرحله بود و آنهایی که در دفاع مقدس بودند افتخار می کنند و مدافعان سلامت در میدان کرونا در آینده افتخار خواهند کرد که در میدان بودند و امروز با عنایت به همه تحریم ها باید اقتصاد مقاومتی را سرمشق خود قرار دهیم. افتخار ما به نیروی انسانی است.
وزیز بهداشت، اظهار نمود: ما پاسدار خون شهدا هستیم و نگاهمان رو به جلوست و محکم و قاطع پیش خواهیم رفت و در این راه نیازمند مردان و زنان بزرگی هستیم که ما را یاری کنند تا حرکتمان رو به جلو باشد و در این راه با حضور دانشمندان، اساتید، اقشار نظام سلامت به جایی رسیده ایم که در منطقه حرف اول را می زنیم و افتخارمان به نیروی انسانی متعهد و دانشمند است.
او تصریح کرد: من از میدان مبارزه و وسط میدان آمده ام، وقتی به اورژانس می رفتم و چهره رنگ پریده پرسنل اورژانس را می دیدم که پرستار همراه با بیمار گریه می کرد و از زجر بیمار زجر می کشید، من از میدانی آمده ام که میدان امتحان ماست و مسائل مادی نمی تواند ارزش آنرا جواب بدهد. ما امروز شاهد گریه خانواده ها هستیم که عزادار می شوند و چشم کودکان معصوم گریان است و این صحنه ها با بزرگ مردی عزیزان قابل درک است. عمل ما مبین حرف های ما است.
منبع:

1400/06/11
11:17:34
5.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیو بگ BioBag