مسئول ستاد كرونای كمیسیون بهداشت مجلس:

تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را به دولت و مجلس پیشنهاد دادیم

تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را به دولت و مجلس پیشنهاد دادیم

به گزارش بیو بگ لرستان مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را پیشنهاد دادیم؛ چنانچه پذیرفته شود این مهم صورت خواهد گرفت.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در این شرایط کرونائی بیشترین فشار ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ به افراد فعال در سیستم سلامت وارد شد که بطور مستقیم با بیماران کرونائی ارتباط دارند و احتمال سرایت و مبتلاشدن به این بیماری در میان آنها زیاد است.
وی افزود: برای تشویق این افراد زحمتکش و فداکار ضرورت دارد که از اهرم های تشویقی برای آنان استفاده گردد.
مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانیکه ستاد کرونا که تشکیل شد از همه صاحب نظران دعوت گرفتیم که متنی را برای روسای جمهوری و مجلس ارسال که برای تصمیم گیری فوری در مورد پیک پنجم گرفته شود
ابراهیمی بیان کرد: در تبادل نظری که با این مسئولان داشتیم مبنا را بر این گذاشتیم که بصورت تشویقی برای پرسنل حوزه بهداشت و درمان که اکنون درگیر کرونا هستند یکی سری اقدامات همچون پرداخت معوقات و مطالبات آنان، ماموریت و اضافه کار صورت گیرد.
وی عنوان کرد: همین طور تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان به قراردادی، پیمانی و رسمی را پیشنهاد دادیم و مصوبه ستاد کرونای مجلس است و چنانچه پذیرفته شود این مهم صورت خواهد گرفت.
مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: همین طور به دولت پیشنهاد دادیم که با توجه به این که پرسنل بهداشت و درمان در معرض خطر کرونا هستند ضرورت دارد که تبدیل وضعیت داده و به قراردادی، پیمانی و رسمی تبدیل شوند.
ابراهیمی اظهار داشت: برنامه های حمایتی به فعالان عرصه سلامت باید به دور از هرگونه تبعیض صورت گیرد.
منبع:

1400/05/30
13:33:24
5.0 / 5
733
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag